„Podle mě jsme do utkání vstoupili dobře, v prvních dvaceti minutách jsme i plnili to, co jsme chtěli hrát, a zaslouženě jsme se dostali do vedení. Soupeř pak ale z brejku srovnal, a od té doby to byla z naší strany spíše křeč a nebyli jsme lepším týmem. Naopak soupeře to nakoplo,“ hodnotil utkání trenér Army Dušan Tesařík.

„Inkasovaný gól nás zabrzdil, na druhou stranu se může stát, že dostaneme branku, ale silné týmy se s tím umí vyrovnat, takže je vidět, že máme ještě na čem pracovat. Pořád je tu spousta mladých kluků, myslím, že i pro ně jsou těžké zápasy, kde se tolik nedaří, škola. Musíme navázat na prvních dvacet minut, kde byla ta aktivita, je škoda, že David Černý střílel ze 30 metrů a neposlal Zaspala do sólového úniku na branku, to jsou takové mikrosituace, kdy to třeba mohlo být 2:0 a zápas by se vyvíjel jinak," dodal.

9. ročník závodu Trmická desítka
Od zámku k památníku Přemysla Oráče a zpět. Sportovci běželi Trmickou desítku

Podobně viděl utkání také autor první domácí branky Jaroslav Zaspal. „Nedostávali jsme se moc do šancí a když, tak jsme je nevyužívali. Nedařilo se nám skrz kombinační hru a hodně jsme ztráceli míče. Myslím si, že nás zlomil gól na 1:1. Prvních dvacet minut jsme soupeře tlačili, jednoznačně přehrávali a ten gól na 1:1 nás zlomil a pak už se nám nechtělo hrát," krčil rameny.

Šanci na reparát budou mít Ústečtí v sobotu v 16.30 při derby v Mostě, o týden později je čeká další derby, tentokrát doma proti Brozanům. Mezi těmito dvěma zápasy si střihnou také dostaveníčko proti ligovému soupeři, v rámci 2. kola MOL Cupu přijede na Městský stadion 21. září (18.00) pražská Bohemka.

Fotbal, ČFL skupina B, 6. kolo:
Branky: 13. Zaspal, 89. Černý – 19. Čáp, 58. Čáp.
Rozhodčí: Šulcová. ŽK: 1:2. Diváci: 512.
FK Ústí nad Labem:
Plachý – Hudec, Čítek, Chodora, Jiránek (60. Mayerhofer), Zaspal (65. Uličný), Černý, Cantin, Kubín, Vobecký, Benda (72. Bozhok)