Lipsko působí v Regionallize, což je čtvrtá nejvyšší soutěž u našich západních sousedů. Kvalitu soupeře a spokojenost s remízou potvrdil i trenér Severočechů Dušan Tesařík. "Jistě že to potěší," pousmál se na dotaz Deníku. "Soupeř měl ve svém týmu opravdovou kvalitu, hráli tam Brazilci, měli tam nějakého Korejce. Bavil jsem se s Honzou Skýpalou, který nám ten zápas zprostředkoval, a ten říkal, že se tam letos investovaly opravdu velké peníze," nastínil sílu protivníka.

Přesto Arma ubránila bezgólovou remízu, která jen zvýrazňuje nedávnou výhru v Zápech. "A to jsme ještě měli tak čtyři opravdu stoprocentní šance," povzdechl si ústecký lodivod. "Ale na druhou stranu je třeba uznat, že vyhrát jsme si nezasloužili."

Prázdnou branku po sólu a kličce brankáři netrefil Jakš, v dalším nájezdu zklamal Fischer, z brankové čáry vykopávali němečtí obránci střelu Davida Černého. "Ačkoliv vždy vycházím z dobré obrany, náš ofenzivní projev se mi tentokrát velice zamlouval. Zároveň jsem spokojený i s prací směrem dozadu. Ti kluci, na kterých by to mělo stát, odvedli skvělou práci, a strhli s sebou i ostatní, nerad bych na někoho zapomněl," pochvaloval si ambiciózní kouč.

Další duel čeká svěřence Dušana Tesaříka ve středu, kdy se vůbec poprvé představí v domácím prostředí. Na Městském stadionu vyzvou účastníka krajského přeboru z Krupky. "Start by měl být nejspíš v 17 hodin," dodal Tesařík.

Fotbal, příprava:
Lokomotive Leipzig - FK Ústí nad Labem 0:0 (0:0)
Sestava FK Ústí: Plachý - Kubín, Hudek, Čítek, Zůza, Zaspal, Vobecký, Jiránek, Jakš, Fischer, D. Černý
Náhradníci: Bím, Mayerhofer, O. Černý, A. Černý, Uličný