Provozně-technický ředitel klubu Václav Kožíšek na ní představil mimo jiné i novou tvář ve vedení FK Viagem Ústí nad Labem Patrika Jasenského, jenž nahradil Martina Prokeše a bude nově plnit roli výkonného ředitele.

„Martin Prokeš, který plnil roli spojky mezi obchodní společností Viagem Praha a fotbalovým klubem Viagem Ústí nad Labem, skončil pracovně i v prvním jmenovaném subjektu. Bylo tudíž jasné, že ho musí nahradit někdo ze společnosti, což je Patrik Jasenský,“ objasnil Kožíšek personální změnu ve vedení oddílu.

Fotbalisté FK Ústí ilustrační
Lepší než falešná spokojenost, řekl trenér Sochor po porážce Army v generálce

„Téměř od začátku jsem v představenstvu klubu. Ve Viagemu Praha mám na starosti různé komplexní případy, kdy řeším právní otázky u hodně závažných věcí,“ představil se sám Jasenský, pro nějž je podle jeho slov čistě fotbalové prostředí novinkou. „Pokud mě hráči sami nepozvou do kabiny, tak tam chodit určitě nebudu,“ dodal s úsměvem.

„Role výkonného ředitele funguje především jako propojení s obchodní společností. Jeho hlavní byznys je v Praze, pokud by tedy z důvodu pracovní vytíženosti zrovna nemohl fungovat zde, přebírám jeho roli já,“ doplnil Kožíšek.

VÍC PROFESIONALITY

Personální změny postihly nejen vedení klubu ale i hráčský kádr, který převzal na konci podzimu trenér Daniel Sochor. Klub si od nich slibuje zvýšení profesionality, ta by se měla promítnout ve stále ještě nerozhodnutém boji o návrat do druhé nejvyšší soutěže.

„Cíle u nás zůstávají stále ty nejvyšší. Chceme se tabulkou posunout co nejvíc nahoru a ještě se poprat o postupovou baráž. Dále pak zatraktivnit naši herní tvář. Podzim byl jak výsledkově tak i po herní stránce neúspěšný, proto jsme se rozhodli vyměnit celý realizační tým a sáhnout i k ukončení spolupráce s hráči, kteří se nechtěli nebo nemohli etablovat do profesionálního režimu,“ vysvětlil sportovní manažer Lukáš Zoubele.

Fotbalisté FK Ústí ilustrační
Arma sestřelila i Bohemku. Nový kouč Daniel Sochor si výkon chválil

Pryč jsou tak Bohumil Hudec či Daniel Chodora, po Stružinském sáhl českolipský Arsenal, Kolařík zamířil do Velvar. Naopak už dříve představenými tvářemi jsou Marek Červenka (Dukla Praha), Matyáš Buneš (Robstav Přeštice), David Březina (Viktoria Žižkov), Adam Bouguetouta (Třinec), Daniel Richter (Velvary). „K tomu jsme si vytáhli dva naše mládežníky Jonáše Jiránka a Matěje Tomšíka, což je ukázka toho, že chceme spolupracovat i s naší mládeží a je zde šance se dostat do áčka,“ dodal.

Zápasová příprava byla podle něj rozdělená do dvou bloků, proti lehčím soupeřům se tým poznával a získával kondici, těžší protivníci na závěr ho měli prověřit než se půjde do boje na ostro. „Pokud bychom chtěli, aby měli lidé radost z výsledků před startem jara, mohli jsme to prohodit, ale pak by to pro nás nesplnilo účel, který to mělo,“ doplnil na závěr trenér Daniel Sochor.

Daniel Sochor, trenér FK Ústí nad Labem
Chceme jasnou herní tvář i větší profesionalitu, nastavili cíle Sochor a Zoubele

Arma vstoupí do jarní části už v pátek v 18 hodin, kdy načne sedmizápasovou domácí šňůru proti Jablonci B. Celkem ji čeká jedenáct utkání na vlastním pažitu, během nichž bude stahovat desetibodovou ztrátu na vedoucí Velvary.

V novém složení:
Vedení klubu:
Prezident klubu: Přemysl Kubáň
Výkonný ředitel: Patrik Jasenský
Provozně-technický ředitel: Václav Kožíšek
Sportovní manažer: Lukáš ZoubeleRealizační tým:
Trenér: Daniel Sochor
Asistent: Michal Slabý
Trenér brankářů: Juraj Šimurka
Lékař: Jakub Avenarius
Kondiční trenér: Jakub Musil
Masér: Jiří Sýpal
Kustod: Milan Simandl


Načítám výsledky ...