Velké drama se sedmi brankami navrch se odehrálo už v pátek večer na Městském stadionu v Ústí nad Labem. Domácí Viagem zde díky hattricku Ismaela přetlačil rezervu Pardubic 4:3. V utkání plném zvratů kopaly oba týmy pokutový kop, zatímco hosté uspěli, domácího Davida Černého vychytal brankář. Když pak Východočeši deset minut před koncem srovnali zdálo se, že se budou body dělit. To ale odmítl zmíněný třígólový hrdina, který v 92. minutě vystřelil Armě vítězství.

„Bylo to těžké a bojovné utkání,“ líčil po zápase ústecký brankář Lukáš Četverik, jenž vyrobil hned v úvodu penaltový faul. „Jde to za mnou, zaspal jsem. Jsem rád, že kluci bojovali a otočili to,“ děkoval svým spoluhráčům.

„Do utkání jsme vstoupili dobře. Chtěli jsme napadat a pressovat, Pardubice mají mladý tým, který chce hrát fotbal, což nám vyhovovalo, také jsme hráli fotbal, ačkoliv hřiště bylo dnes měkčí než obvykle,“ přidal svůj pohled autor zbývajícího ústeckého gólu Vojtěch Čítek.

„Myslím, že diváci viděli velice zajímavé utkání plné zvratů. Do zápasu jsme šli s tím, že chceme na soupeře vletět a rozhodnout duel do 30. minuty. Věděli jsme, že soupeř má mladé mužstvo, které chce hrát fotbal, což nám vyhovovalo, ačkoliv nebyl úplně optimální terén,“ souhlasil také domácí kouč Branislav Sokoli.