Šestadvacetiletý odchovanec Teplic přestoupil před rokem do Mladé Boleslavi, v ní se však ligových minut nedočkal. Z rezervy, hrající rovněž ČFL, se tak vrací zpět do svého rodného kraje.

"Má vztah k regionu, to byl jeden z aspektů, proč jsme ho brali. Chceme udělat partu, mít tu místní kluky," naznačil už na startu přípravy sportovní manažer FK Viagem Ústí nad Labem Lukáš Zoubele, který na příchodu Kodada pracoval už během letní přestávky a prakticky od začátku července bylo jasné, že se tuto posilu podaří dotáhnout.

"Jedná se o nadstandardního hráče. Trochu ho znám z Teplic, v Boleslavi měl bohužel smůlu v tom, že ta fluktuace hráčů tam je obrovská a on zkrátka nedostal příležitost. Jsme moc rádi, že jsme ho získali do Ústí a budeme pracovat na tom, aby byl jedním z našich stěžejních hráčů," dodal trenér Svatopluk Habanec.

Ten tak získal po Grigarovi a Filipu Novotném už třetí posilu do svých řad, navíc se mohl radovat z prodloužení smluv s Davidem Černým a Vojtěchem Čítkem.

Arma je v současné chvíli na soustředění v Modré, kde má na programu dvoufázové tréninky. Během něj ji také čeká středeční zápas s Vlašimí v Roudnici (10.30) a sobotní odveta s Varnsdorfem (v Modré). Doma by se měla poprvé představit 20.7. (Domažlice), následně nastoupí v Chomutově, generálkou bude utkání na Městském stadionu s rezervou Bohemians Praha.