„Investice nečiní tisíc korun, to je jen symbolická cena vstupenky ke skutečné investici, která bude činit celkem 12,5 milionu. Z toho 3,5 milionu bude činit splácení dluhu městu a zbylých devět pak vložím do společnosti na doplnění prodělaného kapitálu,“ řekl při převzetí klubu od města Ústí nad Labem Hora.

Za jeho působení ovšem přišel výsledkový sešup, u týmu se střídali trenéři jako na běžícím pásu, vrcholem byl loňský sestup do třetí nejvyšší soutěže. Ačkoliv se objevovaly hlasy, že jediný, dnes už bývalý, akcionář své závazky neplní, dle prohlášení klubu je vše v pořádku.

Nový majitel ústecké Army Jiří Hora.
Nový majitel FK Ústí Hora: Přeji si, aby byla Arma inspirativní příběh

„Akcie finančně stabilizovaného ústeckého fotbalového klubu přebírá společnost VIAGEM, a.s. a stává se tak novým jediným akcionářem. Dosavadní akcionář Jiří Hora odvrátil bankrot společnosti a finančně ji stabilizoval. Cílem nového akcionáře je posílit sportovní výsledky a postoupit do F:NL,“ stojí v tiskové zprávě.

O koupi FK Ústí nad Labem se podle informací Deníku zajímal ještě podnikatel Vojtěch Milko, výkonný ředitel Bohemia healing marienbad waters a.s., která vyrábí například Bílinskou kyselku. Viagem byl ovšem úspěšnější.