Arma na svých sociálních sítích postupně zveřejnila hlasování o nové logo, obě varianty, mezi nimiž mohli fanoušci vybírat, však vypadaly jako z dílny grafiků před 20 lety.

To vzbudilo velkou vlnu nevole, tím spíš, když marketingový tým v pátek dopoledne přiložil pod kotel s oznámením, že vyhrálo jedno ze zmíněných log, vyhlášení vítěze pak provázelo až nápadně amatérské a provokativní video, včetně textu přiložené písničky.

Výsměch a nesouhlas fanoušků na sebe nenechal dlouho čekat. Za všechny hovořila reakce ústeckého odchovance, momentálního hráče Mladé Boleslavi a mládežnického reprezentanta Vasila Kušeje. Jeho komentář s vysmátým smajlíkem posbíral téměř čtvrtinu palců nahoru jako samotný příspěvek FK VIAGEM Ústí.

Ještě týž den večer ale vyšel najevo skutečný záměr, a sice skutečnost, že se klub snažil pouze vyvolat zájem o své jméno i sociální sítě. Do něj pak vypustil další video s představením skutečného loga, které už většinou sklidilo chválu.

Přemysl Kubáň (druhý zleva) během tiskové konference FK Ústí nad Labem
Snílek nebo spasitel Army? Jako malý jsem chtěl mít jednou svůj klub, řekl Kubáň

"No dobrá, máte moji omluvu za předchozí komentáře! Uznávám, že toto vypadá lépe než první dvě varianty. Jsem zvědavý, jak bude vypadat v praxi," uvedl například Petr Doubek.

"To byl dobrej trolling," uznal pobaveně Zbyněk Novák. "Takže beru zpět všechny své předchozí komentáře (napálili jste mě, uznávám) a nezbývá než držet palce. Tohle se povedlo," přiznal se zdviženým palcem bývalý sportovní redaktor Deníku Pavel Přibyl.

Nové logo FK Ústí nad Labem
Jatka Matějka ožívají. Ústí vybírá nové logo, fanoušci jsou v rozpacích

"Při volbě nového loga jsme se inspirovali historickou členitostí Ústeckého kraje a také barvami města Ústí nad Labem, tedy modrou a červenou. Nové logo bude součástí kompletního rebrandingu spolu s novými dresy," řekl ředitel klubu Martin Prokeš.

"Jak říkal pan Kubáň v úterý na tiskovce, pro nás to nebude jen o fotbale. A tohle je jeden z prvních kroků," reagoval poté s úsměvem na dotaz Deníku, zda šlo o naplánovanou akci. "Připravujeme spoustu dalších věcí," dodal s tím, že fanoušci se mají na co těšit.

Jako dezert po náročném dni naservíroval marketingový tým FK Ústí nad Labem svým fanouškům nabídku až 1 000 permanentek zdarma, čímž výrazně podtrhl smělé plány předsedy představenstva Přemysla Kubáně, který si by rád viděl už ve třetí nejvyšší soutěži návštěvnost dosahující čtyřmístných číselných hodnot.