Arma přitom byla lepším mužstvem. Jenže v úvodu dvakrát inkasovala a její marné dobývání hostující svatyně pak vyústilo pouze v gól Adama Bouguetouty, pravda, po úchvatné ráně, a závěrečnou trefu Tomáše Kučery v nastaveném čase druhé půle.

"Chybí nám odměna," bylo znát viditelné zklamání i na domácím trenérovi Danielu Sochorovi. "Finále, a vlastně gól. Jednoduchost, dát do vápna větší počet hráčů, což nás stálo poslední dva výsledky," soukal ze sebe těžce.

Není divu. Ačkoliv se do hry Ústí mnohdy vkrádala nepřesnost v centrech i v zakončení, svého soupeře do mnoha příležitostí nepustila. Výjimkou budiž 68. minuta, kdy Boleslavští z ojedinělé příležitosti vytěžili po ruce jednoho z domácích hráčů pokutový kop. Ten však skončil na břevně.

Neproměněná penalta Mladé Boleslavi

Zdroj: Deník/Daniel Brzák

Severočeši tak mohli dál honit pouze jednobrankové manko, což se jim nakonec povedlo. Těžko soudit, jak by se, vlastně i duel s Jabloncem, vyvíjel, kdyby Sochorův soubor místo dohánění ztráty vedl jako první.

"Nemyslím si, že nám chybí motivace do zápasů. Klukům nemohu vytknout jejich mentální nastavení, hlad po výsledku, pohyb. Vždyť i dnes hráli až do poslední minuty o zvrat ze stavu 0:2. Tam problém není. Je to spíš trochu smolné, ačkoliv já na smůlu moc nevěřím, je mi zkrátka líto, že nemáme odměnu za naši snahu, protože energie a všechno to kolem nám nechybí," dodal ústecký lodivod.