"Na podzim jsme byli kritizovaní, že nejsme schopni domluvit se na jiné časy s ostatními sporty ve městě. Všední den, který jsme měli dříve v pátek, ČFL neumožňuje, musel by vždy souhlasit soupeř," osvětlil důvod změny člen představenstva klubu Petr Procházka.

"Já osobně s tím nemám problém, 2. liga se hrávala v pátek večer, čemuž napomohlo i umělé osvětlení. Když jsme na podzim hráli zápasy v sobotu odpoledne, často se to křížilo s hokejem. Pokud se ale podíváte na ostatní týmy, v ČFL se často hraje dopoledne. Navíc se tím uvolní čas nejen pro mě, ale i pro hráče, pokud se budeme chtít zajít odpoledne podívat třeba na ligový fotbal," řekl už krátce po oznámení této novinky v polovině února kouč Dušan Tesařík.

Fotbalisté FK Ústí nad Labem ilustrační
Trio ofenzivních posil i start na umělce. Armu čeká generálka s Varnsdorfem

"Pro mě osobně je výhoda hrát v takový čas," souhlasil na tiskové konferenci před startem jara také kapitán týmu Vojtěch Čítek.

NOVÁ POSILA

Arma těsně před startem jara přivedla vysněnou posilou, kterou je navrátilec Ondřej Kolařík, jenž prošel i akademií Dynama Drážďany. "Byl pro nás prioritou, prvním hráčem na seznamu, kterého jsme chtěli získat. Sledovali jsme ho už během celého podzimu," řekl ke staronové tváři sportovní manažer Vasil Knor.

Kolařík již dříve v Ústí působil, od roku 2020 však působil na hostováních v Brozanech či v Karlových Varech. "Jsem šťastný, že se nám povedlo ho přivést. Celou záležitost jsem řešil dlouhé měsíce již od podzimu. Bohužel se nám nepodařilo ho udržet v létě, takže jsem rád, že jsme ho teď přivedli zpět," dodal Knor s tím, že se jedná o rychlostní typ fotbalisty s výbornou kopací technikou.

SESTŘIH GENERÁLKY PROTI FK VARNSDORF 

Zdroj: Miroslav Solař

(zdroj: Miroslav Solař)

Také pro Tesaříka je Kolařík vítaným příchodem, po jiných hráčích příliš nepokukoval. Ačkoliv během přípravy testoval několik mladých cizinců, nakonec se spokojil s tím, že po zranění se vrátí ofenzivní osa týmu (Cantin, Benda, David Černý, Zaspal), která byla v přípravě zraněná. "Dělat někoho na úkor jen toho, že je cizinec, je blbost. Raději sáhnu do naší juniorky, kde je spousta talentovaných kluků," prohlásil během jednoho z rozhovorů Tesařík.

Toho mrzela akorát ztráta Marka Vobeckého, jehož si přivedl před sezónou z Teplic, tak trochu výměnou za Adama Čičovského. "Bohužel měl práci na směny v Kauflandu, takže kloubit tréninky s prací bylo hodně náročné. V Mostě mu nabídli i práci, a to takovou, že stíhal oboje, tomu jsme nemohli konkurovat. Snažili jsme se ho přesvědčit, ale zůstat nechtěl," krčil rameny ústecký kouč během dalšího rozhovoru během zimy.

FK Ústí nad Labem - FK Varnsdorf. Fotbal, zimní příprava.
FOTO: Propadák v generálce! Budu hodně kritický, pěnil kouč Tesařík

Novou brankářskou dvojkou bude Patrik Dombrovskij z Teplic, jenž byl na hostování v Lounech. Z mládeže tým posílil ještě Ondřej Černý, naopak Samuel Bím se vrátil k mládeži. "Do Modré jsme prodali Karla Jakše, který byl na hostování v Chlumci," dodal Knor.

JINÝ POVRCH, ZBYTEK ZŮSTÁVÁ

Do jarní části vstoupí Arma už tuto sobotu v 10.30 proti Jablonci B, ovšem nezvykle na umělé trávě Městského stadionu v Ústí nad Labem. Kvůli počasí i špatnému stavu přírodního trávníku na hrací ploše zde nejspíš Arma odehraje i druhý domácí zápas jara proti rezervě Hradce Králové.

"Vchod do areálu Městského stadionu bude otevřený pouze jeden - a to standardní vchod z parkoviště u Zimního stadionu. Vstupné na utkání zůstává stejné - tedy 50 Kč. V buňkovišti bude zajištěno občerstvení i toalety," uvedl klub v organizačních informacích na svých webových stránkách.