Znát ho budou skuteční fanoušci Teplic, Mostu, ale možná i Army. Pamatují si ho hráči jako Česlák či Lácha, ale třeba i slavný rodák z Chabařovic Michael Lüftner nebo bývalý obránce bílomodrého klubu Marek Strada. Nový šéf ústecké lavičky totiž trénoval mládežnické výběry v Teplicích i v Ústí. Právě u sklářů se podílel na výchově silného ročníku 1994, kam patří poslední dva zmiňovaní.

Na seniorské úrovni si do svého životopisu může napsat například druholigové angažmá v Mostě, to už bude ale téměř deset let. Daleko výraznější úspěchy sbíral buď na stážích, nebo mezi vycházejícími hvězdičkami. Tam si zapsal progres i v čínském Fuzhou, kde dostal za úkol zvednout tamní fotbalovou mládež.

Dušan Tesařík, nyní již bývalý kouč FK Ústí nad Labem
V Ústí končí pátý kouč za tři roky. Některé chyby beru na sebe,loučil se Tesařík

Mezi nejzvučnější jména, která Raszyk během své kariéry potkal, ale patří bezesporu ikony ze stáže ve Španělsku. "Pobývali jsme v národním centru nedaleko Madridu, kde Španělé školí své trenéry. Ve stejných lavicích před námi pobýval například Josep Guardiola, nynější kouč Bayernu. Mezi nezapomenutelné okamžiky patřilo seznámení se Španělem Fernandem Hierrem a Holanďanem Royem Makaayem, který se stáže rovněž účastnil. A taky možnost sáhnout si a vyfotit se s originály poháru za titul mistra světa a Evropy," vzpomínal šestačtyřicetiletý kouč na jaře 2014 v rozhovoru pro idnes.cz v době, kdy se stal novým trenérem druholigového Mostu.

Jak se novému kouči podaří ukočírovat mladý výběr třetiligového nováčka, který poslední čtyři roky od převzetí novým majitelem klesá?