Ani na třetí pokus se nový trenér ústeckých fotbalistů David Jarolím nedočkal vítězství. Na jeho obranu třeba říct, že v novém kádru si potřeboval ozkoušet různé hráče i herní varianty, některá jména navíc byla v Ústí jen na testech.

V posledním kole skupiny B Ústí jen remizovalo s Chrudimí 2:2, ačkoliv po brankách Kušeje a Jakše dvakrát vedlo. Východočeši však dokázali pokaždé srovnat, na Kušejovo trefu zareagoval bleskově Kesner, Jakšovi odpověděl sedm minut před koncem Verner.

Chrudim nakonec ovládla základní skupinu, v celkovém pořadí Zimní Tipsport ligy, které vzešlo ze souhrnné dvanáctičlenné tabulky všech zúčastněných mužstev, však skončila druhá, byť si mohla v případě výhry proti Severočechům zajistit prvenství a prémii 160 tisíc korun. V její neprospěch rozhodlo skóre oproti vítězné Trnavě, která však měla v zádech kontumační výhru 3:0 proti Zlatým Moravcům.

Naopak Ústí nad Labem skončilo s jedním bodem ve skupině poslední, v celkovém pořadí mu patří 11. příčka. Poslední zůstaly Zlaté Moravce, které však kvůli nákaze koronavirem do soutěže vůbec nenastoupily.

Jarolímův soubor nyní čeká čtrnáctidenní tréninkový blok, kterého už by se měli účastnit pouze hráči, kteří na testech uspěli a ve výběru bývalého českého reprezentanta zůstanou i pro jarní část. Tým budou čekat i dvoufázové tréninky, 10.2. je na programu další přípravný duel proti rezervě Viktorie Plzeň. O tři dny později vyzve Armu Vyšehrad, soupeř a termín pro generálku se ještě ladí. Do jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vstoupí Ústí 6.3. na hřišti pražské Dukly.

Fotbal, příprava, Zimní Tipsport liga 2021, skupina B:
FK Ústí nad Labem - MFK Chrudim 2:2 (1:1)
Branky: 24. Kušej, 48. Jakš - 27. Kesner, 83. Verner
FK Ústí (sestava není podle postů a nejsou zaneseny minuty a posty střídajících hráčů): Tvrdoň – Hudec, Chodora, Bílek, Miskovič, Cantin, Písačka, Prošek, Strada, Emmer, Kušej
Náhradníci: Němec – Jiránek, Koubek, Jakš, Baftijar, A. Černý, Boubane