Doposud mohli za přísných hygienických opatření na zápasy pouze permanentkáři a partneři klubu, navíc nesmělo být překročeno 10% kapacity stadionu. "Ligový výbor požádal v rámci rozvolňovacích opatření ministerstvo zdravotnictví o výjimku na poslední dvě kola. Té bylo vyhověno, na poslední dvě ligová kola tak může být na profesionální fotbal zaplněných 20% kapacity stadionu," upřesnil sportovní manažer FK Ústí nad Labem Petr Heidenreich. "Samozřejmě to není o tom, že by privilegovaný byl pouze fotbal, o výjimku žádají i různé kulturní akce a další. Vše samozřejmě probíhá za přísných hygienických opatření," zdůraznil.

Podmínkou pro vstup na stadion je předložení dokladu o negativním testu na covid-19, ten si lze nechat od 13 hodin provést v ošetřovně Městského stadionu u vstupu A1. "Pro rychlejší vyřízení testů na místě zasílejte své údaje na e-mail l.jireckova@fkusti.cz," informuje klub. Další možností jsou doklady o prodělané nemoci či o provedeném očkování. Samozřejmostí zůstávají respirátory a rozestupy, novinkou však budou otevřené stánky s občerstvením.

Mnoho fanoušků v diskuzích na sociálních sítích zarazilo, že skutečně stačí doložit pouze potvrzení o negativním testu z oficiálního odběrového místa. Tato informace je ovšem pravdivá, jediným dalším limitem, který stanovují nová opatření, je 20% kapacity Městského stadionu, tedy 800 diváků. Vstup bude pro všechny fanoušky zdarma. "Na zápas mohou opravdu všichni fanoušci, bez rozdílů zda jsou či nejsou držiteli permanentek. Musí být pouze dodržena kvóta osmi set osob včetně aktérů utkání," potvrdil Heidenreich.

Arma bude Pražanům vracet ostudnou porážku 0:5 z prvního jarního kola. Za domácí tehdy nenastoupil Jan Peterka, jenž do Dukly přišel v zimní přestávce právě z Ústí nad Labem. Dlouholetý ústecký kapitán nehrál ani v minulém kole, kdy pykal za osm žlutých karet, na severu Čech by se ale měl představit. Ústí bude hájit šestou příčku, pokud se mu podaří zvítězit, získá před posledním kolem jistotu, že už neskončí hůře než šesté.

Fanoušci se musí prokázat:

- negativním výsledkem RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 ne starším 48 hodin, nebo

- negativním výsledkem POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 ne starším 48 hodin, nebo

- certifikátem Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 a od aplikace poslední dávky očkovací látky uplynulo nejméně 14 dní, nebo

- dokladem (lékařskou zprávou) o laboratorně potvrzeném onemocnění COVID-19, uplynutí doby izolace podle platného mimořádného opatření MZ, a že od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dní.

*antigenní testování fanoušků proběhne před zápasem v ošetřovně u vstupu A1 Městského stadionu a to od 13:00 h.

*pro všechny návštěvníky Městského stadionu platí povinnost nošení respirátoru minimálně třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu!

*fanoušci, kteří nejsou členy jedné domácnosti, jsou povinní dodržet rozestup jednoho volného sedadla a jedné volné řady mezi obsazenými sedadly!

*občerstvení bude otevřené