Bod mohou svěřenci Aleše Křečka považovat za zlatý. Brno bylo totiž po většinu zápasu aktivnější, trefilo dvakrát tyč, jednou břevno a od 51. minuty navíc hrálo přesilovku po vyloučení brankáře Tvrdoně. I přesto si ale Arma s tlakem Zbrojovky poradila a nakonec udržela pětibodový odstup od třetího místa.

„Je to jeden z těch zápasů, kdy je pro nás remíza takovým malým vítězstvím. Bod bereme všemi deseti,“ nechal se i vzhledem k průběhu utkání slyšet Křeček. „Soupeř hrál téměř poločas v početní výhodě, kluci se ale opravdu vydali. Pochvalu zaslouží celý tým, speciálně bych chtěl ale vyzdvihnout výkon obou brankářů, tedy Tvrdoně i Lindra, a také kapitána Peterky,“ dodal.

Ústí tak zůstalo bodově stejně s Brnem, navíc přeskočilo Pardubice a je šesté. „Důležité pro nás bude zvládnout nadcházející domácí dvojzápas. Tam bychom měli bodovat a v ideálním případě se dostat na dostřel barážovým příčkám,“ uzavřel trenér, jehož tým vyzve v pátek doma Prostějov.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 21. kolo:
Zbrojovka Brno – FK Ústí nad Labem 0:0 (0:0)
Rozhodčí: Petřík – Caletka, Pochylý. ŽK: 17. Růsek, 42. Sukup. ČK: 51. Tvrdoň. Diváci: 2 115.
FK Ústí: Tvrdoň – Prošek, Brak, J. Peterka (C), Janso – M. Bílek, Nágl, Valenta (53. Lindr), Strada – Šup (63. Pimpara), Miskovič (90+2. Matějka).