Oba týmy šly do zápasu ve zcela odlišném rozpoložení. Dukla po sestupu z ligy nezvládla bez řady opor, které opustily kádr, úvodní dva přípravné duely a prohrála s druholigovou Chrudimí (2:4) i Pardubicemi (0:3). Naopak Ústí posílené o několik hráčů i o nového majitele klubu si vyšláplo 4:1 na pražskou Bohemku.

Zápas v Modré ale začali lépe Pražané, kteří měli první velkou šanci už ve 4. minutě, ze druhé pak dokázali otevřít skóre. Plachý vyrazil střelu na vzdálenější tyč jen k Douděrovi, který ho i přes další snahu ústeckého brankáře dorazil za brankovou čáru. Dukla byla i nadále nebezpečnější, tutovku po samostatném úniku spálil Hadaščok a tak udeřilo na druhé straně. Parádní ranou z přímého volného kopu se prezentoval Miskovič, jenž po 33 minutách hry srovnal na 1:1.

"V prvním poločase jsme testovali nové rozestavení na dva útočníky, kterými byli Dramé a Bassey, což nám jako novinka lehce haprovalo. Možná i proto byla Dukla lepší, hrála velice dobře, v první půli byla více na míči, my jsme to ale zvládli slušně," hodnotil kouč Aleš Křeček.

Druhý poločas nabídl divákům vyrovnanější obrázek. I Arma si dokázala vytvořit převahu, ovšem byli to hosté, kdo si vypracoval na prahu závěrečné desetiminutovky dvě obří šance. První však skončila na břevně, druhou skvěle zlikvidoval Plachý. Přesto se Dukla za svou aktivitu dočkala odměny, v 84. minutě zůstal na zadní tyči zcela osamocený Koval', jenž už měl pozici velice jednoduchou - 1:2. Vzápětí mohl celek z hlavního města stvrdit svou výhru, jenže znovu se zaskvěl Plachý a Arma mizernou produktivitu soupeře potrestala. V poslední ze dvou nastavovaných minut se dostal do úniku Matějka, jenž chladnokrevně překonal brankáře Radu a oba celky se tak rozešly smírně po remíze 2:2.

"Ve dvou zápasech jsme dali šest gólů, v obou se dokázal prosadit Matějka, což mě samozřejmě jako trenéra těší. Je to kluk, u kterého je to hlavně o klidu v zakončení, který získá brankami. Za každou jeho trefu jsem tedy strašně rád," zhodnotil počin mladého útočníka. "Krom toho ale přinesl i klid na míči, dokázal ho podržet, rozdat, s jeho výkonem jsem spokojený," dodal ústecký lodivod.

Ten zhodnotil i druhé dějství. "Po změně stran už jsme hráli naše tradiční rozestavení 4-3-3 a myslím, že dokud jsme měli síly, byli jsme lepším týmem. Samozřejmě příprava je ale velice náročná, v závěru tedy dohrávalo asi pět hráčů z dorostu a i soupeř měl své momenty. Jsem rád, že jako odměnu za tu dřinu v obrovském horku jsme nakonec vydřeli remízu."

Armu čeká v pátek od 16 hodin duel v Raspenavě proti polské Lubini, lokalitu na samém severu Čech zvolily oba celky proto, že to mají zhruba napůl cesty. "Už jsme zde loni hráli s béčkem Liberce a hřiště je tam parádní, i proto jsme se takto rozhodli," řekl Křeček. Ten si chce nechat maximální možnou dobu na rozhodnutí, které testované hráče (Jakubov, Písačka, Vlček) si v kádru ponechá. "Je to strašně krátké období, takže opravdu chceme využít maximum času. Definitivně jasno tak budeme mít až v pátek večer po zápase s Lubiní," uzavřel.

Fotbal, letní příprava 2019:
FK Ústí nad Labem - FK Dukla Praha 2:2 (1:1)
Branky: 33. Miskovič, 90+2. Matějka - 11. Douděra, 84. Kovaľ
FK Ústí nad Labem:
1. poločas: Plachý - Strada, Vlček, Pimpara, Jakubov - Valenta, Miskovič, Písačka - Richter - Drame, Bassey.
2. poločas: Plachý - Strada, Písačka (67. Bechyně), Brak, Jirkovský - Valenta, Miskovič (77. Mužík), Richter (67. Kolařík, 82. Jakš) - Krátký, Matějka, Prošek.
FK Dukla Praha: Rada – Kozma, Piroch, Dancák (8. Chlumecký) - Doumbia, Souček (60. Preisler), Tetour, González - Douděra (46. KovaĹ, Hadaščok (46. Jakab), Holík.