Po čtvrthodině hry viděli diváci v Ústí první šanci a byli v ní domácí. Daniel Richter z levé strany hledal před brankou Marka Stradu. Ten zakončoval, ale skvěle zasáhl gólman Miroslav Brédy. Následně měl šanci také Prostějov, pálil Jan Koudelka, jehož přízemní ránu s velkým vypětím všech sil vytěsnil nad branku. Další výraznější šanci první poločas nepřinesl.

Do druhého poločasu udělal jedinou změnu domácí kouč, Martina Jirkovského nahradil Jiří Miskovič. Po sérii faulů hráčů Prostějova se prosadil domácí celek. V 58. minutě rozjásal ústecké fanoušky Lukáš Matějka, který tečoval balon před brankou. Autorem původní střely byl Daniel Richter. O čtyři minuty později centroval Youba Drame do pokutového území, ve kterém upadl Lukáš Matějka. Hlavní sudí nechal hru pokračovat. Pokutový kop nenařídil.

Pár minut poté si domácí vypracovali další šanci. Tentokrát pálil Lukáš Matějka z dobré pozice, jeho projektil skončil těsně vedle tyče. Dobíhající Drame na balon nedosáhl, a tak stále platilo jednobrankové vedení Army.

Dvanáct minut před koncem se Prostějov dokázal prosadit. Po standardní situaci a přihrávce Pernackyho tvrdou ránou prostřelil ústeckého brankáře. Vyrovnaný stav vydržel pět minut. Necelých 900 ústeckých diváků rozjásal Jiří Miskovič, který po pasu Lukáše Matějky nedal brankáři Brédovi šanci. Následně po přečíslení ústeckých zakončoval z pravé strany Marek Krátký. Skvělou práci odvedl přihrávající Fortune Akpan Bassey.

Fotbalisté Ústí nad Labem inkasovali branku na 1:1, ale pak v závěru vstřelili dvě branky a vyhráli 3:1.