První poločas mnoho krásy nenabídl, a to zejména na domácí straně. Hosté se propracovali alespoň ke dvěma významným šancím, ovšem jak proti úniku Osmančíka v úvodu, tak proti hlavičce Bazala v nastavení se vytáhl brankář Jan Plachý. Ani po změně stran nezahřál pomrzlé tribuny žádný s domácích fotbalistů. Hra plná osobních soubojů a nepřesných nákopů nudila, ojedinělý brejk Černého uhasil včasným vyběhnutím Halouska.

Až závěrečná čtvrthodina nabídla podstatně více vzruchu, ovšem rána Vandase skončila těsně mimo, tentýž hráč pak vyzval do stoprocentní příležitosti Bazala, jenže proti byl opět Plachý. Na druhé straně mířil po skrumáži v malém vápně těsně mimo Lorenzo Gonzales, a když nevyšel ani pád Ogiomadeho v pokutovém území, za nějž dostal domácí útočník žlutou kartu za simulování, bylo o dělbě bodů rozhodnuto.

"Věděli jsme, že přijede těžký soupeř, který hraje o všechno. Sice jsou poslední, ale v zimě udělali nějaké změny a nyní mají zkušený kádr, ve kterém rozhodně je kvalita," řekl po zápase trenér Ústí David Jarolím. Ten však nezastíral, že jeho svěřenci předvedli mizerné představení. "Co se ale týče našeho výkonu, první poločas byl opravdu bídný. Ve druhém se to po pár střídáních trochu vylepšilo, ale celkově se mi náš dnešní výkon nelíbil. Odehráli jsme špatný zápas."

Podle ústeckého kouče je jediné pozitivum, že se náskok jeho týmu na Žižkov nezměnil. Přesto se snažil své hráče alespoň částečně ospravedlnit. "Měli jsme náročný program, v nohách dva krátce po sobě jdoucí zápasy venku, cestování, takže jsem tam viděl určitou únavu. Navíc nám vypadli nějací hráči, třeba Láďa Krobot, Lorenzo Gonzalez se vracel po zranění, takže jsme byli typologicky bez hrotového útočníka. To ale nemění nic na tom, že náš výkon měl být lepší," uzavřel.

Armu nyní čeká týdenní pauza, 2. dubna se představí opět doma, v 18 hodin přivítá rezervu pražské Sparty.

Fotbal, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 19. kolo:
FK Ústí nad Labem - Viktoria Žižkov 0:0 (0:0)
Branky: -
Rozhodčí: Proske - Kotík, Mikeska. ŽK: 89. Ogiomade – 66. Soungole. Diváci: 805.
FK Ústí nad Labem: J. Plachý – Tymošenko (83. Čítek), Brak, Kabancov – Švanda, Gedeon (46. D. Černý), Čičovský (60. Gonzalez), Miskovič (C), Havrda (60. Kurka) – Jiránek (46. Emmer), Ogiomade.