Oba soky dělí v tabulce jediný bod, oba budou chtít napravit porážku 0:1 z posledního duelu. Ústí nad Labem neuspělo v severočeském derby ve Varnsdorfu, Hradec Králové doma s Brnem.

„Ačkoliv Hradec Králové dvakrát v řadě prohrál, oba zápasy jsem viděl a hráli skutečně výborně. Čeká nás velice těžký duel i přesto, že hrajeme doma, kde se nám daří,“ řekl před zápasem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY trenér ústecké Army Aleš Křeček.

Ačkoliv poběží duel, který začne v 18 hodin, v přímém přenosu na ČT Sport, domácí kouč doufá, že fanoušci opět poženou jeho svěřence přímo na stadionu. „Já osobně bych si přál alespoň 1 500 diváků,“ zatoužil před soubojem o třetí místo. „Věřím, že alespoň ta tisícovka, která chodí pravidelně, opět dorazí,“ dodal.

Pokud Ústí duel zvládne, posune se v tabulce před Východočechy, navíc první dva týmy tabulky hrají spolu, mohou se tak vzájemně obrat o body. „Víme, že se hraje o důležité body, věřím, že se nám v domácím prostředí bude dařit tak, jako doposud, a potěšíme fanoušky výhrou,“ uzavřel Křeček s tím, že by rád navázal na květnovou výhru 3:1 na hřišti Votroků.