Ústecký fotbalový klub v blížící se sezoně vsadí na dravé mládí, které doplnilo stávající kostru týmu. Nejzkušenějšími hráči a lídry jsou kapitán Václav Prošek a Jiří Miskovič. Prvně jmenovanému je 28, Miskovič stejného věku dosáhne v srpnu. Trenér David Jarolím má v kádru celou řadu mladých hráčů, například osmnáctiletého Davida Černého.

„Chceme navázat na výkony, které jsme v posledních letech předváděli. Uvidíme, jak nám vyjde podzim, chceme prohánět soupeře a hrát atraktivní fotbal,“ poznamenal ředitel klubu Václav Kožíšek. Podle trenéra Davida Jarolíma jsou hráči na ligu připravení. „V rámci přípravy jsme měli možnost sehrát kvalitní zápasy s ligovými soupeři. Na závěr jsme měli výborný test v Německu, kde jsme ve Zwickau remizovali 1:1. Hráli jsme před fanoušky, což byla dobrá zkušenost pro náš mladý tým. Příprava z mého pohledu proběhla v pohodě a do sezony jsme připravení,“ sdělil spokojený Jarolím.

Vzhledem k tomu, že z Ústí odešli ofenzivní Vasil Kušej, Matěj Koubek nebo Simon Göllnack, bylo nutné posílit útok. „Hrotový útočník Ladislav Krobot přichází na hostování z Mladé Boleslavi, prošel i Slavií. Alessandro Angelozzi hraje na stejném postu, je to mladý kluk, který by našemu klubu mohl pomoci.

Další posily se k týmu vzhledem k administrativním záležitostem připojí až později. „Přestupy jsou hotové, ale hráči čekají na víza, takže je zatím nemáme k dispozici. Kenneth Tig-Ishor Ikugar, David Falaye s námi budou trénovat později. Dalším cizincem je Wassim Yazid Mechmache, Francouz mající alžírské kořeny. Svými výkony mě přesvědčil, prostor během podzimu rozhodě dostane. Pokud sem přivedeme cizince, tak musí mít něco navíc proti našim hráčům,“ poznamenal Jarolím, který doufá, že by se celý tým mohl sejít v srpnu.

O místo v základní sestavě bude také bojovat Marivs Amadin Ogiomade pocházející z Nigérie. „Je to hráč Bohemians, nastupoval i za Vlašim. Je to typ hráče, kterého jsme potřebovali po odchodu křídel. Karel Jakš je zraněný, Kušej přestoupil a z kapitána Václava Proška jsme museli udělat hrotového útočníka,“ odhalil trenér.

Hráčský kádr prošel změnami, naopak neměnná je finanční situace klubu. „Rozpočet zůstává přibližně stejný, pohybujeme se okolo 14 až 15 milionů korun. Díky přestupu Mariána Tvrdoně do Plzně je rozpočet do konce roku naplněný. Dramaticky se nezvýšily náklady ani příjmy,“ řekl k financím ředitel klubu Václav Kožíšek a pokračoval. „V rámci ligy máme sice skromný rozpočet, ale chci říct, že peníze chodí hráčům včas a nikdy se nezpozdily. V tomto směru jsme zodpovědní vůči hráčům a jejich rodinám.“

KÁDR FK ÚSTÍ NAD LABEM 2021/2022
Soupiska FK Ústí nad Labem – podzim 2021
Brankáři: David Němec, Jan Plachý
Obránci: Bohumil Hudec, Vojtěch Brak, Daniel Chodora, Matyáš Písačka, Marek Strada, Adam Černý
Záložníci: Wassim Yazid Mechmache, Jonáš Jiránek, Michal Bílek, Jiří Miskovič, Matthew Cantin, Václav Prošek, Adam Alexandr, Jakub Emmer, Adam Čičovský, David Faleye
Útočníci: Ladislav Krobot, Marvis Amadin Ogiomade, Alessandro Angelozzi, Kenneth Tig-Ishor Ikugar.

Změny v kádru
Příchody: Jan Plachý (FK Teplice), Jakub Emmer (hostování z FK Teplice), Alessandro Angelozzi, Ladislav Krobot (oba hostování z FK Mladá Boleslav), Adam Alexandr (hostování z FK Viktorie Plzeň), Marvis Amadin Ogiomade (hostování z Bohemians 1905), Wassim Yazid Mechmache (příchod z Montfermeil).
Obchody: Marián Tvrdoň (FC Viktorie Plzeň), Vasil Kušej (ukončení hostování), Lukáš Glöckner (ukončení hostování), Matěj Koubek (ukončení hostování), Simon Gollnack (ukončení hostování).