„Myslím, že jsme spíš dva body ztratili. Byli jsme lepší, soupeř dobře bránil, my ho spíše dobývali,“ popisoval. Právě při jednom z obléhání udělala Arma chybu a bleskový brejk zakončili domácí brankou po krásné souhře.

„Ačkoliv jsme prohrávali a čekala nás těžká druhá půle, jsem rád, že hráči zabojovali a vydřeli alespoň bod. Nebudu ale lhát, při vší úctě k soupeři jsme chtěli vyhrát a dorovnat soupeře před námi,“ přiznal zcela upřímně hostující lodivod. Ve 62. minutě zužitkoval jeho celek sedmý roh v zápase, Bílek dorazil zblízka míč do sítě a i přesto, že Ostravští reklamovali ofsajd, gól platil.

Domácí během zápasu několikrát podržel brankář Květoň a další branka tak už nepadla. Křečkovo družina si tak z Ostravy odvezla bod, jenž zatím stačí na páté místo.

„Ztratila zde Jihlava, Hradec i další celky, v kontextu ostatních zápasů jsme ale chtěli získat všechny body a dotáhnout se na týmy před námi,“ uzavřel trenér, jehož celek ztrácí na baráž stále jen tři body a navíc má zápas k dobru. V dalším kole vyzve Ústí doma sedmé Pardubice. 

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 24. KOLO:
Vítkovice - FK Ústí nad Labem 1:1 (1:0)
Branky: 40. Pašek – 62. M. Bílek
Rozhodčí: Ginzel – Antoníček, Novák. ŽK: 45. Bzirský (VIT), 48. Holiš (VIT), 52. Matěj (VIT) – 57. J. Peterka (UNL). Diváci: 628.
FK Ústí: Tvrdoň – Strada, Brak, Pimpara, Šimeček (70. D. Procházka) – J. Peterka (C) – M. Bílek, Valenta (58. D. Richter), Miskovič, Prošek – Matějka (80. Šup).