V pěti posledních sezónách platilo, že v duelech mezi Ústím a Pardubicemi nikdy neprohrál domácí tým. Dva zápasy skončily remízou, v osmi dalších případech se pokaždé radovali domácí. Loni slavili v prvním zápase Východočeši (2:0), v jarní odvetě však uspěla družina Aleše Křečka (3:1).

I letos se očekává vyrovnaný duel. Ústí je sice v tabulce až desáté, ovšem na třetí Pardubice ztrácí jen tři body. Mrzet ho jistě může zbytečná ztráta na Vyšehradě, krom toho má ale za sebou dva zápasy s aspiranty na postup (Jihlava a Brno) a s oběma dokázalo bodovat. I tým z města perníku dokázal vyválčit bod v Brně, ovšem při vší úctě, Vlašim, Žižkov a Prostějov byly o poznání slabšími soupeři.

"Jedná se o jeden z lepších týmů soutěže, byl jsem se na ně podívat během zápasu v Prostějově," poodhalil před zápasem domácí lodivod. Toho může těšit pohárový zápas proti Brandýsu. Ve vloženém úterním mači totiž jeho svěřenci nasázeli diviznímu sokovi desítku, hned tři dvoubrankoví střelci se tak mohli naladit na výbornou vlnu.

Utkání odstartuje na Městském stadionu v Ústí nad Labem tradičně v 18 hodin.