Krom toho, že půjde o bitvu severočeských rivalů, bude mít zápas speciální příchuť například pro Jiřího Pimparu, který v Kotlině působil, stejně jako pro Aleše Křečka. Ten totiž jako trenér ve Varnsdorfu nikdy nezvítězil. "Samozřejmě, že nějaká série tam je, ale my se o ní nebavíme. Každá série jednou končí a my už se hned po pohárovém zápase začali soustředit na nedělní derby," řekl Křeček.

Jeho tým je na venkovní štaci zatím úspěšný pouze napůl. Po ligové výhře ve Vlašimi nedokázal v poháru zdolat ambiciozní Domažlice z ČFL a po penaltách z MOL Cupu vypadl. "Hned po zápase jsme si to uzavřeli, už se soustředíme na nedělní ligový zápas. Chceme ho zvládnout a přivézt co nejlepší výsledek," vyjádřil se ústecký kouč bezprostředně po pohárovém vyřazení. "Ve čtvrtek dostali hráči volno, páteční trénink už byl zaměřený na nedělní zápas," doplnil k programu, který tým absolvoval ve zbytku týdne.

Ústí porazilo Varnsdorf pouze jedinkrát za posledních 15 zápasů, sedm jich opanoval Varnsdorf, v sedmi případech se oba týmy rozešly smírně.