"Nemůžeme nastoupit tak, jak chceme, až do druhého poločasu. Fotbalově to je dobré, ale bez důrazu, agresivity a pohybu to nejde. Góly, které jsme obdrželi, jsme darovali soupeři sami," hřímal po zápase viditelně nespokojený trenér domácího mužstva David Jarolím, jenž musel kousat druhou domácí prohru za sebou. "První poločas to bylo hrozně ustrašené, nedostupovali jsme soupeře, který měl v útočné fázi prostor, a to mě strašně štve."

Je pravdou, že jeho svěřenci předvedli v první pětačtyřicetiminutovce hodně slabý výkon. Domácí bídu ještě podtrhly branky Zlatohlávka a Kopřivy, díky nimž šli Moravané do druhé půle s dvougólovým polštářem.

Do druhé půle zabral důrazný proslov v ústecké kabině, Michal Bílek trefil z přímého kopu břevno, vzápětí srovnal po přihrávce Kušeje kapitán Václav Prošek. I ve zbytku druhé půle Severočeši výrazně vylepšili herní projev, jenže prospaný úvod už nedohnali. Naopak největší šance měli hosté. Nejprve se proti Kopřivovi zblízka zaskvěl Marian Tvrdoň, radost z pojišťující trefy Prostějova z brejku zmařil ofsajd.

I proto dostali Ústečtí ještě poslední možnost, v hlavní roli právě s brankářem Tvrdoněm. Ten po jedné z mnoha standardních situací, ze kterých domácí nic nevytěžili, ukázal spoluhráčům, jak s nimi nakládat. Bez varování vlétl do centru Vasila Kušeje a od gólové radosti jeho i hrstky otestovaných permanentkářů na tribuně ho dělily jen centimetry.

"My se tam nedokázali dostat celý zápas, Maroš tam naběhl a hned měl šanci. Ani jsem si nevšiml, že tam jde, až pak najednou vidím, jak visí ve vzduchu," popsal jednoduchost stoper Vojtěch Brak, jenž se vrátil po více než tříměsíční pauze. "V lednu jsem si obnovil zlomeninu zánártní malíkové kůstky a musel jsem na operaci. Ta proběhla před třemi měsíci a jsem rád, že jsem konečně zpátky," popsal důvod své absence. "Hodně jsem dřel a cítím se určitě lépe, než když jsem se po stejném zranění vracel loni na podzim. Pořád mi ale chybí zápasové praxe, určitě dokážu odehrát lepší zápasy," uzavřel.

Fotbal, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 21. kolo:
FK Ústí nad Labem - 1. SK Prostějov 1:2 (0:2)
Branky: 50. Prošek – 20. Zlatohlávek, 34. Kopřiva
Rozhodčí: Ulrich – Poživil, Líkař. ŽK: 9. Bílek, 61. Miskovič - 32. Píchal, 45. Bala. Diváci: omezený počet permanentkářů.
FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Glöckner, Brak, M. Bílek – Miskovič (72. Gollnack), Jiránek (46. Chodora) – Prošek (C) (80. Cantin), Čičovský (46. Kušej), Emmer – Koubek (72. Ikugar).
1. SK Prostějov: Mucha – Machynek (80. Šmehyl), Schuster (C), Bala, Sečkář (69. Zapletal) – Koudelka (90+1. Spáčil), Omale, Kopřiva, Jurásek – Píchal, Zlatohlávek (80. Matoušek).