„Myslím si, že jsme byli na soupeře připravení a do utkání jsme vstoupili dobře. Výkon v prvním poločase byl kompaktní, stejně jsme chtěli vstoupit do druhé půle, což se nám povedlo, bohužel ze snad jediné šance Vlašimi po změně stran jsme dostali gól,“ hodnotil výhru ústecký trenér David Jarolím. „Náš výkon byl ale do té doby slušný, takže jsem věřil, že to ještě dokážeme zvrátit, což se nakonec povedlo. Všichni do jednoho jsme za tím šli a myslím, že ty tři body jsme si opravdu zasloužili.“

Obrat těšil i autora jedné z domácích branek Vojtěcha Braka. „Ukázali jsme vnitřní sílu, v takových výkonech musíme pokračovat. Bylo to od nás povedené střetnutí, zejména co se týče nasazení jsme hráli opravdu dobře, vytvořili jsme si i řadu šancí.“

FK Ústí - Vlašim, FNL 2021/2022. Václav Prošek
OBRAZEM: Prošek v euforii! Arma doma otočila duel s Vlašimí a slaví tři body

POMOHL TEAMBUILDING

Armě pomohla po dvou nepodařených zápasech také reprezentační přestávka. „Myslím, že nám přišla docela vhod, byli jsme trochu v útlumu. Řešili jsme to nějakým teambuildingem, aby se kluci uvolnili, dostali pak i volný víkend, ale měli během něj domácí přípravu na Vlašim z videa. Přineslo to ovoce, a asi v tom budeme pokračovat,“ ozřejmil Jarolím.

Fotbal, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 11. kolo:
FK Ústí nad Labem - Vlašim 2:1 (0:0)
Branky: 70. Brak, 86. Prošek – 67. Červenka.
Rozhodčí: Petřík - Pečenka, Volf. ŽK: 30. Jiránek, 36. Miskovič, 90. Krobot, 90+3. Ogiomade, 90+4. J. Plachý – 19. P. Breda, 45. Blecha.
FK Ústí: PLACHÝ – HUDEC, BRAK, JIRÁNEK, MISKOVIČ – PÍSAČKA, PROŠEK, OGIOMADE, EMMER (68. GONZALEZ) – ČIČOVSKÝ (81. ALEXANDR), KROBOT (90. CANTIN)