Asi se nedalo čekat, že budete hned hrát jako velkoklub, protože těch změn je spousta, takže to, že si to musí sednout, není jen fráze, souhlasíte?
Ten, kdo tomu trochu rozumí, to asi musel čekat. Chce to trpělivost. Na druhou stranu to není jen o tom, že budeme hrát fotbal. Musíme mít i nasazení, což bylo proti Varnsdorfu až v závěrečné půlhodině. Máme k dispozici pět střídání, tak toho musíme využít.

Pro vás šlo o první soutěžní duel v roli hlavního trenéra, jak jste to vnímal?
Bral jsem to jako normální všední den. Na této úrovni nejsou nějaká předzápasová soustředění, takže jsem byl doma, samozřejmě jsem si připravil nějaký proslov před zápasem a podobné věci, ale jinak nic zvláštního. Je to ale lepší debut, než jsem měl já, protože se Spartou jsem prohrál v Teplicích 2:5.

Co říkáte na takřka vyprodanou kapacitu?
Samozřejmě jsme rádi za jejich podporu. Když se nedařilo, byly slyšet i negativní hlasy, což asi vnímali hráči i my na lavičce, ale musíme si to uhrát sami, aby k tomu ti fanoušci neměli důvod. Jsme v Čechách, takže tohle beru.

Celý zápas odehrál Vasil Kušej, zbylé útočníky jste prostřídal…
Koubka jsme bohužel nemohli vyzkoušet v přípravě, protože nám odpadla generálka, takže jsme začali s Šilhanem, který byl ale možná zbytečně nervózní, takže jsme je protočili. Vasil Kušej nastoupil na podhrotu, kde sice v přípravě nehrál, ale myslím, že mu to tam vyšlo parádně. Ukazoval se skvěle i v tréninku, jsem rád, že to potvrdil. Kluci v šatně ho přijali dobře, protože viděli, že to je kvalitní hráč. Až bude mít ještě víc natrénováno a sehraje se s mančaftem, může to být opravdu velká posila.