Jedenadvacetiletý ofenzivní šikula strávil podstatnou část mládežnické kariéry v německých Drážďanech. V juniorské Bundeslize platil za velký talent, který sázel góly jako na běžícím pásu. Jenže přechod do dospělého fotbalu se Kušejovi úplně nepovedl, i proto ho německý celek poslal před loňskou sezónou na hostování do Ústí nad Labem, které hraje 2. českou ligu. Kušej odehrál téměř 1 800 minut, ovšem zaznamenal jen dvě branky.

Bývalý brankář Sparty Praha a české fotbalové reprezentace Jaromír Blažek je novou posilou realizačního týmu FK Ústí nad Labem. V Armě bude trénovat brankáře, smlouvu má do léta 2024 s opcí.
Nový kouč brankářů Jaromír Blažek: Tvrdoň nasadil laťku vysoko klukům i mně

V Drážďanech na něj proto nezbylo místo a tým, který postoupil zpět do 2. Bundesligy, s ním předčasně rozvázal kontrakt, jenž měl vypršet až příští léto. „Je to tak, smlouvu jsme dnes po vzájemné dohodě rozvázali,“ potvrdil Deníku v pondělí sám hráč.

Kde kdo čekal, že v tu chvíli po něm sáhne právě Arma jenže ačkoliv se útočník, jenž nosil na dresu číslo 32, na Městský stadion v Ústí nad Labem podívá, bude to v dresu soupeře. „Nabídku dostal, ale nakonec jí neakceptoval,“ řekl za FK Ústí Petr Heidenreich.

Vasil Kušej (v bílomodrém) už v dresu FK Ústí nad Labem působit nebude. Kontrakt s ním rozvázalo také Dynamo Drážďany.
Kušej končí v Drážďanech i v Armě. Tu povede s Jarolímem další velká hvězda

„Dostal jsem zajímavou nabídku z první slovenské ligy a od Prostějova, ale trenér Jarošík pro mě měl větší váhu,“ vysvětlil Kušej, proč zvolil nakonec Prostějov. Právě tam totiž přišel před nedávnem kouč, jenž trénoval na podzim Severočechy a s Kušejem měl výborný vztah. „Nabídka od Ústí přišla také, ale vše má své pro a proti. Jejich zájem nebyl tak velký, jako měl Prostějov a Jiří Jarošík, a to rozhodlo,“ řekl Kušej. „Ústí mám rád a určitě se tam chci jednou vrátit, ale nyní pevně věřím ve spolupráci s trenérem, se kterým to fungovalo už na podzim. Za mým rozhodnutím stála i moje rodina,“ poděkoval na dálku.

Na sever Čech se Kušej s Jarošíkem vrátí hned 14. srpna ve 4. kole.