Devatenáctiletý snajpr sice patří do výběru do devatenácti let, v loňské sezóně ovšem nasázel ve 20 zápasech juniorské Bundesligy 14 branek. Spolu s Vasilem Kušejem by tak mohli vytvořit zajímavý německý tandem v ofenzivě.

"Určitě to bude zajímavá souhra, která bude snad klapat. Všechno chce ale trochu času," řekl Kušej, jenž bude ale s Gollnackem hrát poprvé. Ve stejné věkové kategorii totiž byli pouze Adam Čičovský a Jonáš Jiránek.

Brankář Marian Tvrdoň je jednou z opor ústeckých fotbalistů.
Arma zaznamenala první odchod, klíčové opory by ale měla udržet

"Simon mohl stále hrát za naši devatenáctku, ale jelikož se nyní mládežnické soutěže kvůli koronaviru nehrají, hledali jsme rozumný způsob, jak mu poskytnout zápasové vytížení pro jeho další vývoj," sdělil pro klubový web Dynama Drážďany sportovní ředitel klubu Ralf Becker. Hostování v Ústí nad Labem tak bylo logickou volbou, oba kluby totiž už několik let spolupracují. "Na tento krok je připraven, protože fyzicky se už dostal na úroveň seniorského fotbalu," dodal Becker.

Arma tímto krokem pokračuje v úspěšné spolupráci s drážďanským Dynamem, v aklimatizaci Gollnackovi pomůže nejen zmíněné trio spoluhráčů, kteří působili v jeho mateřském klubu, ale i David Jarolím, jenž strávil v Německu značnou část své kariéry.

Simon Gollnack:
Narozen: 29.1.2002, Weißwasser
Výška: 184 cm
Pozice: Útočník
Mateřský klub: Dynamo Drážďany
Kariéra: NFV Gelb-Weiss Görlitz (?-2014), Dynamo Drážďany (2014-současnost)
Bilance 2019/2020:
Bundesliga U19
20 zápasů/14 gólů