I přesto začal tým ze severočeské metropole přípravu už 20. června v půl čtvrté odpoledne. Podle zdrojů Deníku by měl v ústeckém celku jako sportovní manažer končit Petr Heidenreich, kterého nahradí Roman Kliský. "Vše potřebné vám sdělí pan Procházka," odpověděl na dotaz Deníku v neděli večer stručně Heidenreich.

"Je tomu skutečně tak, dohodli jsme se na ukončení spolupráce. Novými sportovními manažery budou Roman Kliský a Vasil Knor," prozradil v pondělí odpoledne Petr Procházka, který je v tuto chvíli veden jako člen představenstva a zároveň technický ředitel FK Ústí nad Labem.

Zmíněné duo spolu působilo ve futsalové Boce Juniors Krupka, která došla z okresních soutěží až na letošní druhou příčku 2. ligy, poté však projekt skončil. "Jsou to velcí fotbaloví nadšenci, kteří mají nějakou historii a zkušenost s financováním a řízením sportovního klubu, takže jsme rádi, že je tu máme," dodal Procházka.

Martinové Kučera (vlevo) a Vrtiška v Krupce končí, druhý jmenovaný bude sportovním manažerem v Brné
Velké změny v Brné: Nový trenér, posily z Krupky i sportovní manažer

Změna přijde také na pozici trenéra, kde v závěru sezóny zaskakoval za odvolaného Davida Jarolíma Martin Hašek. Do pozice hlavního kouče se nyní přesouvá jeho asistent Dušan Tesařík, bývalý ligový hráč FK Teplice. "Jméno mého asistenta je zatím v jednání, na pozici trenéra brankářů mi zatím vypomůže Patrik Kolář," řekl Tesařík krátce před prvním tréninkem, na kterém se mu sešla zhruba dvacítka hráčů.

Kromě ústeckých odchovanců jako jsou Němec či Chodora nechybělo ani několik cizinců včetně Matthewa Cantina. Některá jména, která tvořila kostru loňského kádru, jsou ovšem na odchodu. "Stradovi, Plachému, Miskovičovi a Brakovi končí smlouva. Předpokládáme, že pokračovat nebude ani Václav Prošek," osvětlil Procházka. "Chtěli bychom dát šanci našim mladým klukům, kteří už hráli druhou ligu, případně působili v letošní sezóně po hostováních v divizi či ČFL. Ti se dnes sešli na prvním tréninku, budeme tedy mít hodně mladý tým," dodal s tím, že FK Ústí nad Labem bude mít od nové sezóny také B tým, s nímž chce, spolu s mládežnickými kategoriemi, výrazněji spolupracovat.