První poločas se svěřencům Jiřího Jarošíka příliš nepovedl, Ústí se nedokázalo dostat do hry, korunu všemu nasadila 20. minuta, kdy poslal hosty do vedení Urbanec. Po přestávce ale domácí přidali, nejprve srovnal odchovanec Vasil Kušej, výhru trefil sedm minut před koncem další ústecký talent Adam Čičovský. Ten tak rozesmutnil hlouček hostujících fanoušků, který vážil cestu z Prahy do Ústí a zápas sledoval z parkoviště u zimního stadionu, kde rozbil svůj tábor.

"První půle z naší strany nebyla úplně dobrá, byli jsme zbytečně nervózní. Nevím, jestli to bylo tou dlouhou pauzou nebo soupeřem, těch důvodů bylo asi víc. O půli jsem ani neřval, spíš jsem kluky uklidnil, dali si říct, a ve druhé půli jsme se vrátili k naší hře a i přes těžký terén jsme skóre otočili," hodnotil spokojený trenér vítězů Jiří Jarošík. "Předpokládali jsme, že bychom mohli prohrávat, ale jsme dobře trénovaní, takže jsem týmu věřil. Jsem rád, že jsme první zápas po dlouhé pauze zvládli," doplnil. "Jen škoda, že se nehrálo před diváky, věřím, že Žižkov by nějaké přilákal, mohla tu být třeba tisícovka, možná patnáct set lidí."

V závěru zápasu přitom sahali po třech bodech i Pražané. Deset minut před koncem mohl Armu popravit ústecký rodák Lukáš Zoubele, za překonaného Tvrdoně však zaskočil stoper Hudec, jenž vykopl míč z brankové čáry. Viktoriáni se sice vehementně hlásili o gól, ten ale přišel o chvíli později na druhé straně, kdy skvělý průnik Proška zúročil pohotově zakončující Adam Čičovský. "Byl jsem ve správný čas na správném místě, jen jsem uklidil skvělou přihrávku Vency Proška," hodnotil svůj druhý gól v kariéře sedmnáctiletý záložník, jenž navázal na trefu proti Chrudimi. "Jsem rád, že to týmu pomohlo k výhře."

Ústí už je díky dalšímu tříbodovému zářezu třetí, když přeskočilo právě Žižkov, Jarošík ale dál zůstává v klidu. "Ta tabulka je hezká, ale jdeme krok po kroku. Zajíci se počítají až po honu, takže možná v zimě, nebo až v létě. Nyní se musíme připravit na další těžké soupeře," odkázal na následující kolo proti Hradci Králové, který vede soutěž.

ARMA MÁ NOVÉHO FRANCOUZE

Mezi náhradníky si premiéru odbyla také nová akvizice Ústí Matthew Cantin, jenž se ale nakonec do hry nedostal. "Je to takové křidýlko. Mladý, rychlý, má dobré předpoklady, určitě je zajímavý," culil se tajemně Jarošík. "Trénuje s námi asi dva měsíce, až teď se ale vše dořešilo i administrativně," dokreslil příchod Cantina, jenž byl volným hráčem bez smlouvy.

FOTBAL, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 7. kolo:
FK Ústí nad Labem - Viktoria Žižkov 2:1 (0:1)
Branky: 63. Kušej, 83. Čičovský - 20. Urbanec.
Rozhodčí: Petřík - Poživil, Matoušek. ŽK: 34. Prošek - 27. Richter, 57. Březina, 65. Súkenník, 84. Urbanec. Diváci: Hráno bez diváků.
FK Ústí: Tvrdoň – M. Bílek, Hudec, Brak, Písačka – Miskovič (78. Emmer), J. Peterka (C), Čičovský – Prošek (85. Chodora), Koubek (82. Šilhan), Kušej.
Žižkov: Švenger (C) – Urbanec, Březina, Pudil, Tusjak (86. Žežulka) – Súkenník, Sixta (71. Skopec), D. Richter (82. Nabijev) – Jaroslav Diviš, Mashike Sukisa, Bezdička (71. Zoubele).