Arma začala ve velkém stylu, už ve 3. minutě otevřel skóre Dominik Šup, čímž rozpoutal Plyšákománii s Armou. Na hrací plochu přilétla na připravené plachty záplava plyšových hraček, které udělají vánoční radost dětem v Masarykově nemocnici. Nakonec se jich sešlo 152.

Ve 25. minutě přišla paráda Michala Bílka, který napřáhl z dobrých třiceti metrů a výstavní ranou do šibenice podruhé rozjásal 642 diváků, kteří si našli cestu na poslední letošní duel. V chladném počasí je o dalších devět minut později zahřál Leibl, který jemně tenčoval střílený centr Dvořáka ze standardní situace a navýšil už na 3:0.

Také po změně stran měli více ze hry Ústečtí, ovšem pouze do 64. minuty. To dostali hosté příležitost pokutového kopu, který sice Lindr vyrazil, ovšem dorážející Šípek už měl po zaspání domácí obrany pozici jednoduchou. Chrudim po brance ožila a domácím několikrát zle zatopila, další gól už ale v Ústí nepadl. Arma se tak rozloučila s rokem 2018 výhrou a může jen litovat smolné branky v závěru domácího utkání s Hradcem Králové, protože nebýt jí, nepoznala by v tomto kalendářním roce v domácím prostředí hořkost porážky. Ústí tak přezimuje na šesté příčce tabulky s 25 body.

FORTUNA NÁRODNÍ:LIGA, 16. kolo:

FK Ústí nad Labem - MFK Chrudim 3:1 (3:0)

Branky: 3. Šup, 25. Bílek, 34. Leibl - 64. Šípek. Rozhodčí: Rejžek - Pospíšil, Kubec. ŽK: 2:3. Diváci: 642.

FK Ústí: Lindr – M. Bílek, Brak, Pimpara, Leibl – Nágl, J. Peterka (C) – Krátký, D. Richter (87. Kingue), R. Dvořák (81. D. Procházka) – Šup (69. Matějka).

MFK Chrudim: Zíma – Řezníček, Drahoš, Krčál, Mastík – Sulík (46. Šípek), Kesner (C), Sixta (46. Langr), Froněk – Vašulín, Rybička (73. Kopecký).