Stejně jako v předchozích dvou duelech zůstal majitel osmi titulů ze čtyř různých evropských zemí věrný zvyku z přípravy a v poločase výrazně prostřídal základní jedenáctku. Zatímco v úvodní pětačtyřicetiminutovce tak dostala příležitost nová posila Army, Vasil Kušej, ve druhé se v útoku proháněl Rus Krutogolov. "Dnes to bylo naposledy, co jsme tým takto rozdělili. Samozřejmě jde znát, když své síly půlíme, než kdyby hrálo to nejsilnější pospolu," řekl po zápase Jarošík. "Určitě to ale není žádná obhajoba, soupeř hraje nižší soutěž, takže jsme chtěli vyhrát a předvést dobrý výkon, což se nám moc nedařilo."

Skóre zápasu otevřel už ve 12. minutě domácí Olejník, Jarošíkova parta srovnala po změně stran zásluhou Šilhana. Další branka už nepadla, a tak se oba týmy rozešly smírně 1:1. "Tento týden jsme hodně tvrdě trénovali, hráči tedy možná mohli být trochu unavení, ale ladíme formu na ligu, a tak to nemůže být omluva," zůstal ústecký kouč rázný i vzhledem ke krátké době na přípravu.

"Někteří hráči nás už opustí, kádr budeme i dále zeštíhlovat, protože není nafukovací. Pro některé hráče to je náročné, ale alespoň si vyzkoušeli, jak náročné to v dospělém fotbale je. Třeba zkusí štěstí jinde, ale budeme rádi, když s námi třeba v nějakém, řekněme, mezicyklu, opět potrénují," dodal.

A jak vnímal výkon Vasila Kušeje, jenž dostal 45 minut? "Snažil se, poločas je hrozně krátká doba na to, aby se předvedl. Snažil se sžít s novými spoluhráči, ale určitě ho nechci za jednu pětačtyřicetiminutovku nějak obšírněji hodnotit. Musí dál pracovat v tréninku a uvidíme, jak vše dopadne," uzavřel.

Ústí čeká další prověrka už v sobotu, kdy vyzve od 13 hodin na hřišti v Modré Duklu Praha. Na Městském stadionu totiž probíhá revitalizace hrací plochy.

Fotbal, příprava:
FK Baník Most-Souš - FK Ústí nad Labem 1:1 (1:0)
Branky: 12. Olejník - 52. Šilhan
Sestavy:
FK Baník Most Souš: Pettik - Olejník, Hlaváček, Popelka, Vávra, Pátek, Nobst, Glaser, Prokop, Vepřovský, Kopta. Náhradníci: Džuban, Náhlovský, Koutecký, Čonka, Nejedlý.
FK Ústí nad Labem:
1. poločas: Němec - Emmer, Hudec, Chodora, Kolařík, Písačka, Prošek, Kušej, Čmelík, A. Černý, Jirkovský.
2. poločas: Němec - Mikor, Hampl, Šilhan, Bílek, Krutogolov, Peterka, Jakš, Miskovič, Čičovský, Mikšovský.