Arma měla sice v první půli daleko více ze hry, ovšem soupeř byl mnohem efektivnější. Už v 9. minutě ho poslal do vedení Skopec, deset minut před pauzou navýšil vedení krásnou ranou z hranice šestnáctky Badocha. Neméně povedenou trefu si ale připsal i hostující Šimon Šmehýl. Mládežnický reprezentant Slovenska, který je v Ústí na testech, si postavil míč na volný přímý kop a zhruba ze 20 metrů trefil míč nad zdí přesně k tyči.

„Zejména v prvním poločase jsme měli hru vcelku pod kontrolou, bohužel jsme neproměnili řadu šancí a naopak jsme dostali laciné góly,“ hodnotil po utkání kouč Ústí Aleš Křeček. „S hrou jsem ale spokojen, ačkoliv po prostřídání ve druhé půli už nebyla naše převaha tak výrazná,“ usoudil. „Zápas splnil normy klasického přípravného utkání,“ dodal trenér, podle nějž kvalitě neubralo ani vytrvalé sněžení.

Po změně stran mohlo Ústí hned několikrát vyrovnat, i další šance ale zůstaly nevyužity. Hned z kraje druhé půle se vytáhl domácí brankář, kterého chvíli na to zastoupil na brankové čáře obránce, v 53. minutě trefil pro změnu břevno aktivní Šmehýl. Dvacet minut před koncem se Vlašimi povedl další kontr po levé straně a centr Túlia usměrnil do vlastní branky tísněný Pimpara, jenž stanovil konečné skóre na 1:3. Další duel hraje Ústí už v sobotu proti Hradci.