„Člověk si řekne, že hrajete proti poslednímu týmu, ale věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání, což se potvrdilo. Je to vydřená výhra, ale takové jsou hodně cenné, protože se hraje až do konce. S výsledkem jsme spokojeni,“ oddechl si domácí trenér David Jarolím.

Jediný gól stačil na tři body Armě i proto, že další nulu, už desátou v sezóně, vychytal brankář Marian Tvrdoň. „Těch gólů dáváme na můj vkus opravdu málo, ale důležité je, že vyhráváme,“ cenil si Jarolím.

Je pravdou, že Ústí se i tentokrát pořádně nadřelo. Vyšehrad hrál dobře z defenzivy, a když už v 78. minutě dotlačil do sítě míč stoper Glöckner, zmařil domácí radost praporek nad hlavou pomezního sudího signalizující ofsajd.

Přesto se díky Bílkovi, který tak po proměněné penaltě v Chrudimi vstřelil druhou vítěznou branku za sebou, Arma dočkala. V nastavení totiž hosté faulovali jednoho z ústeckých útočníků na hraně pokutového území, a jelikož zaskakující ústecký kapitán vymetl přesným obloučkem přes zeď horní růžek Ordeltovy svatyně, nemuselo svěřencům Davida Jarolíma ani vadit, že sudí nakonec zákrok na hraně šestnáctky neposoudil jako penaltový.

Ústí zůstalo na čtvrté příčce, k dalšímu zápasu vyrazí v neděli na Žižkov. Start je už v 10.15.

Fotbal, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 18. kolo:
FK Ústí nad Labem - Slavoj Vyšehrad 1:0 (0:0)
Branka: 90+3. M. Bílek.
Rozhodčí: Raplík – Váňa, Volf. ŽK: 71. Jiránek, 83. Ikugar – 45+1. Schneider, 74. Ordelt, 85. Kříž. Hráno bez diváků.
FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Hudec, Glöckner, Písačka – Emmer (59. Jiránek), M. Bílek – Prošek (C) (81. Ikugar), Čičovský, Kušej (76. Chodora) – Gollnack (59. Koubek).
FC Slavoj Vyšehrad: Ordelt – D. Procházka, Alexandr, Jakab, Žilák (42. Schneider) – Kulig, Kříž, Hezoučký, Suchan (C), Zaradny (74. Vojta, 89. Burda) – Králíček (74. Drobílek, 89. Hampl).