Šatna se otřásala v základech. Oslavný chorál „My jsme jsme Arma, kdo jste vy?“ vystřídala z přehrávače hlasitá hudba v podání Jaromíra Nohavici a dalších interpretů. Rozjaření hráči rozdávali rozhovory na trávníku, v útrobách stadionu, někteří se ještě v dresech bavili se známými i fanoušky. Ústí zahájilo sezonu skvěle, v 1. kole Fortuna národní ligy porazilo silný Sokolov 2:1!

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, první poločas jsme hráli náročný fotbal, hodně vysoko a jsem rád, že se nám do dařilo i v tomto horkém počasí. Postupem času ale síly ubývaly, měli jsme toho plné kecky a dohrávali jsme to na vůli,“ hodnotil premiéru spokojený ústecký trenér Aleš Křeček a v dusném počasí si utíral orosené čelo.

Ano, fotbalová sezona  začala. Jako první se hrál ostrý zápas podzimu právě v Ústí a byl to parádní start. Diváků přišlo 1 212. Super!

„Lidem bych chtěl poděkovat, hodně nám pomohli. Nečekal jsem, že jich přijde tolik. Teď si je budeme chtít udržet.“

Fanoušci si fotbal užívali. Viděli kvalitu, hezké góly, pohledné akce, nevšední obrat a dramatickou koncovku umocnilo i nervózní pětiminutové nastavení rozhodčího Martina Nenadála. Při něm se do útočných akcí prohrávajících hostí zapojoval i sokolovský brankář Martin Belaň.

„Když prohráváte a dokážete otočit proti tak silnému soupeři výsledek, je výhra o to cennější. Myslím, že se tady tvoří velmi pracovitý tým,“ uvedl Křeček.

Hosty dostal do vedení po čtvrt hodině Daniel Stropek, za chvilku ale vyrovnal Martin Jindráček a v 37. utkání rozhodl bek Marek Strada, ještě nedávno hráč Sokolova.

„Domácí nám dali dárek v podobě vedoucího gólu, který jsme si ani nezasloužili. Není to pozitivní a něco si musíme vyříkat,“ uvedl sokolovský trenér Pavel Horváth.

Fortuna národní liga, 1. kolo:

FK Ústí n. L. - Sokolov 2:1 (2:1)

Branky: 19. Jindráček, 37. Strada - 17. Stropek. Rozhodčí: Nenadál - Myška. Vlček. ŽK: Leibl, Výborný (oba Ústí). Diváků: 1 212.

Sestavy:
Ústí n. L.: Lindr - Strada, Pimpara, Kingue, Leibl (82. R. Dvořák) - Krátký, Richter (78. Výborný), Peterka, Miskovič, Bílek - Jindráček (84. Šup).
Sokolov: Belaň - Mejdr, Stropek, Beránek (76. Ševčík), Mišůn - Vávra, Machek, Hlavatý (82. Volský), Štípek (61. J. Dvořák) - Kosak, Vašíček.