Ačkoliv oba celky neprožily příliš úspěšný vstup do jara, žádná vyčkávaná se nehrála. Hned v 1. minutě poslal Armu hlavou do vedení svým prvním přesným zásahem mezi muži Jonáš Jiránek. Defacto z protiútoku ale přišel vynikající centr z levé strany přímo mezi obránce a brankáře, a ačkoliv se Marian Tvrdoň ještě snažil vyběhnutím doutnající požár uhasit, zcela neatakovaný Lukáš Červ neměl problém rovněž hlavičkou usměrnit míč do sítě.

Také třetí branka padla hlavou, čekat se na ní muselo ale téměř až do samého závěru. David Jarolím okysličil ofenzivu a místo Vasila Kušeje poslal do hry další drážďanský gólostroj Simona Gollnacka. Ten se mu za důvěru odvděčil po pouhých osmi minutách na hřišti, a byla to trefa vítězná. Hned vzápětí totiž podržel hosty výtečným zákrokem Marian Tvrdoň, na opačné straně odmítl pojistku opět Gollnack. A jelikož v 90. minutě zahodil tutovou šanci Selnar, jehož opět vychytal hostující gólman, mohli se Ústečtí radovat z první jarní výhry.

Ta přišla, stejně jako na podzim pod Jiřím Jarošíkem, na třetí pokus, na severu Čech by jistě uvítali, kdyby i zbylé výsledky měly podobnou paralelu. Další souboj čeká Jarolímův soubor, který se v neúplné tabulce vrátil na čtvrtou příčku, po reprezentační přestávce. Na Velký pátek (2. dubna) vyzve od 16 hodin doma Táborsko.

Fotbal, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 15. kolo:
FC Vysočina Jihlava - FK Ústí nad Labem 1:2 (1:1)
Branky: 3. Červ – 2. Jiránek, 77. Gollnack
Rozhodčí: Vojkovský - Matoušek, Vejtasa. ŽK: 3:2. Hráno bez diváků.
FC Vysočina Jihlava: Číž – Křišťál (72. Shudeiwa), Vedral, T. Vlček, Horák – Červ, Lacko (C) – Ritter (62. Peřina), Ševčík (62. Selnar), Patrák (72. T. Svoboda) – Klobása.
FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Glöckner, M. Bílek, Písačka – Miskovič, Jiránek (81. A. Černý), Emmer – Prošek (C) (90+1. Jakš), Kušej (69. Gollnack) – Koubek (69. Chodora).