„Armu jsem vždycky sledoval. Poslední roky nebyly úplně ideální. Teď hrají slušný fotbal, jsou tady zajímaví hráči. Viděl jsem poslední tři zápasy naživo a herně se mi to líbilo. To rozhodlo, že tu práci vezmu. Chci navázat na trenéra Křečka. Hodně ale bude záležet na kádru, kdo tady zůstane. To bude největší problém,“ řekl při nedávném jmenování do funkce Jarošík, jenž vedle českých titulů ve Spartě získal jako hráč  ligové triumfy i v Anglii, Skotsku nebo Rusku.

Ústečtí fotbalisté budou v přípravě využívat hřiště v okolí, jelikož na Městském stadionu právě probíhá revitalizace a regenerace hrací plochy, která potrvá až do 20. srpna.

„Vše se do zahájení nové sezony stihne,“ ujistil sportovní manažer ústeckého klubu Petr Heidenreich.

V prvním přípravném utkání se ústecká parta střetne s rezervou plzeňské Viktorie. Zápas se odehraje v pátek v tréninkovém areálu na Klíši. V dalších zápasech čeká na Armu Sokolov, Dukla Praha nebo Chomutov.

V neděli 16. srpna Armu nemine první mistrovské utkání, v rámci 1. kola MOL Cupu zavítá do Komárova (okres Beroun). První kolo nového ročníku druhé ligy je plánovaný na 22. srpna.