Podle vašich slov jste měli územní převahu, jenže bez dostatečného gólového vyjádření, ačkoliv dobrých šancí jste měli několik. Čím to?
Ten zápas už jsme viděli na videu a musím říct, že ačkoliv jsme hlavně v první půli víc drželi míč, soupeř dobře bránil. My tam měli nějaké šance, Bassey se dostal do zakončení, i když bych to nenazýval úplně tutovkou, dvakrát tam dobře vystřelil Dramé… Od tří útočníků, gólových hráčů, jsme ale čekali trochu víc.

Právě nasazením tří útočníků jste hodně překvapili. Kdy jste se tak rozhodli?
Probírali jsme různé varianty, jak nastoupíme, celou dobu jsme si hráli i s touto možností. Říkali jsme si, že máme tři střelce, kteří dali dohromady osmnáct branek, tak je škoda je nenechat hrát. Zároveň jsme chtěli být aktivní, hrát odvážně, ačkoliv víme, že Brno je kvalitní soupeř.

Ale efekt není takový, jaký jste si představoval…
Samozřejmě když dáte tři hráče dopředu, uprostřed pole vám zase mohou chybět. Všichni útočníci potřebují kvalitní servis od hráčů za nimi, a ten také nebyl úplně ideální. Nechci říct, že tah se třemi útočníky nám úplně nevyšel, ale nebylo to to, co jsme si slibovali.

Soutěžní zápas jste hráli po více než osmdesátí dnech. Byl podle vás výkon odpovídající tak dlouhé pauze?
Byla tam spousta chyb, ztrát a nepřesností, které by se asi běžně nestávaly, ale to určitě nerozhodlo o výsledku zápasu.

O tom rozhodly individuální chyby. Vyčítal jste je hráčům, nebo jste bral v potaz absenci herní praxe?
Neřekl bych, že tam hrála roli nějaká nerozehranost, prostě jsme vybrali nejhorší možné řešení situace. Míč šel na branku, navíc dost pomalu, byl tam i silný vítr, všechno bylo prostě v tu chvíli špatně. Ta hrubka Michala Bílka byla klíčovým momentem a hráči to od nás slyšeli. Michal už je zkušený hráč a takovou chybu udělat zkrátka nemůžeme. Kvalitní soupeř, jako je Brno, nás za ni ihned potrestal.

Ze sestavy jste vynechal Braka a Stradu. Jaký byl důvod?
Oba jsou mimo do konce sezóny.

V neděli hrajete u lídra z Pardubic. Je podle vás lepší mít start proti nerozehraným favoritům, nebo byste bral klidnější rozjezd?
Takhle nepřemýšlíme. Samozřejmě oba soupeři, které na úvod máme, mají ambice hrát nejvyšší soutěž, ale zkrátka to tak je nalosované a bereme to jako realitu. Stejně musíme hrát se všemi, takže neřešíme, jestli je lepší hrát s někým na úvod nebo na konec.

S čím do Pardubic pojedete?
Viděli jsme jejich poslední zápas, je to tým, který umí vyhrávat na jediný vstřelený gól. Koneckonců dostali jen 11 branek, což je skvělá defenzivní vizitka. My jsme teď, podle mě zbytečně, ztratili body doma s Brnem, protože minimálně bod jsme mohli mít, takže je budeme chtít získat zpět. Určitě ale nezalezeme na vlastní půlku a nebudeme spoléhat, že tam ukopeme 0:0.