Do Ústí přišel v zimní přípravě, poslední roky v mládeži trávil v akademii Drážďan. Po vzoru Vasila Kušeje či Adama Čičovského měl být dalším odchovancem, který bude postupně zapracovaný do mladé druholigové sestavy. "Doufám, že během jarní části dostanu příležitosti si zahrát ligu. Snad naskočím do několika zápasů a získám zkušenosti s dospělým fotbalem," přál si skromně v lednovém rozhovoru pro Deník.

Asi ani sám netušil, jak skvostný úvod ho čeká. Proti Vlašimi dostal čuchnout v závěrečných minutách, na Vysočině už byl v základní sestavě. "Jsem neskutečně šťastný za svou první příležitost zahrát si ve 2. lize za Armu. Musím poděkovat všem klukům a trenérům, jelikož mi věřili a před zápasem mě hodně povzbudili a podrželi," přiznal částečnou nervozitu před utkáním.

Fotbalisté Ústí nad Labem ilustrační
Jako Jarošík: I pod Jarolímem se Arma na třetí pokus dočkala soutěžní výhry

Pár sekund po úvodním hvizdu ale přilétl centr zleva, Jiránek přeskočil na malém vápně svého strážce a rozvlnil síť. V euforii nevěřícně roztáhl ruce, načež ho okamžitě objali slavící spoluhráči. "Ani jsem tomu nemohl uvěřit. Lepší začátek jsem si nemohl přát," rozplýval se při popisování svých pocitů. "V kabině to budu mít hodně drahé, ale jsem šťastný, že jsme vyhráli," pochvaloval si.

TORMACHINE ÚŘADUJE

Jihlavští sice záhy dokázali srovnat, vítězný zásah tak musel obstarat další mladík Simon Gollnack. Ten přišel do hry jako střídající hráč a za osm minut sťal protivníka. "Ze své první ligové trefy mám velkou radost. Obzvlášť mě těší, že pomohla týmu k důležité výhře," radoval se útočník, který je v Ústí nad Labem na hostování do konce sezóny, jelikož juniorské soutěže v Německu stojí.

"Začátek byl hodně svižný, dali jsme rychlý gól, ale soupeř ihned srovnal. Celkově to byl těžký zápas se šancemi na obou stranách, ale my jsme bojovali jako tým. Každý prahl po výhře, proto si myslím, že jsme si jí zasloužili," zhodnotil také průběh zápasu.

SPOKOJENÝ JAROLÍM

"Měli jsme výborný vstup do utkání, bohužel jsme hned inkasovali gól na 1:1. Z mého pohledu jsme do určité fáze druhého poločasu Jihlavu herně převyšovali a vytvářeli si nadějné šance, ale občas nám ve finální fázi chybělo lepší rozhodnutí," přidal svůj pohled také trenér Severočechů David Jarolím. "Kluci, kteří šli ze hry ten zápas odpracovali, ale nová krev přinesla okysličení a Simon Gollnack nakonec i vítězný gól," objasnil výrazně ofenzivní střídání v závěrečné třetině zápasu.

Neštěmice - Sparta Praha, pohár ČMFS 2004/2005.
Sparta „podrazila“ Neštěmice, s béčkem se pak na postup nadřela

Bývalý reprezentant tak stejně jako jeho předchůdce Jiří Jarošík oslavil na třetí pokus soutěžní výhru. "Je to dobré spíš pro kluky, kteří už proti Vlašimi odvedli výbornou práci, ale chybělo nám lepší zakončení. Každá výhra je dobrá, motivuje je a budou mít na co navazovat. Je to ale teprve začátek a musíme to potvrzovat i v dalších utkáních."

Další duel sehraje Arma 2. dubna na domácím pažitu proti Táborsku, Jarolím ale žádné úlevy nechystá. "Program zůstane stejný, pojedeme tak, jak jsme zvyklí. Tolik volna tam zase díky tomu odkladu s Jihlavou není, hrajeme už za devět dnů. Je to ale ve finále lepší, protože nevypadneme z toho zápasového tempa," našel na dvojité cestě do Jihlavy pozitiva.