„Nemyslím si, že čtyři utkání bez výhry po odchodu Aleše Křečka mají příčinu, stále je vidět jeho rukopis,“ říká předseda představenstva klubu Václav Kožíšek. „Je to o nastavení v hlavách, které bylo ze začátku negativní. Když by tu Aleš Křeček byl, řekl bych, že by zvolil stejnou sestavu a rozestavení.“

Po rozchodu Křečka s Armou zůstali u týmu jeho asistenti Petr Vrabec a Juraj Šimurka, kterým ale 30. června vyprší smlouva. Ústí přitom čekají ještě tři zápasy. „Trenéři si vzali si čas na rozmyšlenou, jestli sezonu dokončí,“ poznamenal Kožíšek na klubovém webu.

O konci Křečka, který nenašel společnou vizi s vedením klubu, se zmínil i kouč Třince Svatopluk Habanec. Ten v Ústí strávil pět let a s týmem dokázal postoupit do první ligy. „Překvapil mě konec Aleše Křečka, doufám, že v Ústí nad Labem bude druhá liga i nadále a že se i posune jako jsem to zde zažil,“ připomněl úspěšné období mezi lety 2007 a 2012.

Třinečtí nastoupili v Ústí k prvnímu utkání po karanténě, do které museli kvůli koronaviru u jednoho z hráčů. „Koronavirus se u nás vzal od jednoho hráče, jehož žena dělá v domově důchodců, kde bylo 26 nakažených,“ prozradil Habanec. „Očekávání po téměř čtrnáctidenní pauze bez hraní i trénování byla, přestože jsme měli trénink pouze po šesticích. Poznamenalo nás to více než cestování. Nebyla to karanténa jako taková, když během koronavirové pauzy jsme měli individuální plány v lese, nyní jsme měli zákaz pohybu. Nemohli jsme nic, od kamaráda jsem si nechal nosit přes plot jídlo,“ dokreslil nepříjemnou situaci Habanec, který je rád, že Třinec může soutěž dokončit.

„Tím, že jsme v Ústí nad Labem hráli, doufám, že budeme moct již společně trénovat. Kdybychom neodehráli toto utkání, nevěřím, že bychom soutěž stihli dohrát. Pod dohledem lékaře v karanténě, který bude na každém tréninku, to musíme do středy vydržet.“