Co jste očekával od zápasu s Prostějovem?
Tyto zápasy jsou velmi těžké, protože jsme v nich jasným favoritem. Prostějov jsem viděl několikrát hrát, minule vyhrál doma 5:1 nad Znojmem. Věděli jsme, že to nebude snadný soupeř.

První poločas i přes optickou převahu Ústí skončil jen 1:1…
Myslím, že jsme měli celý zápas herně pod kontrolou, chyběl tomu pojišťovací gól. Šance jsem si vypracovat dokázali, jen jsme je neproměnili. Díky rychlé brance jsme vedli, jenže pak na konci poločasu jsme inkasovali ze standardní situace, což se někdy stane.

Co jste hráčům řekl v poločasové přestávce?
Chtěl jsem, abychom hráli trpělivě. Věřil jsem, že pokud zůstaneme u stejné hry, tak si další šance vypracujeme a proměníme. To se nakonec stalo, takže jsme rádi, že jsme po docela služném výkonu soupeře porazili.

Vojtěch Brak vstřelil dvě branky, byl to jeho zápas?
Poslední zápasy nás hodně drží stopeři, protože se nám střelecky příliš nedaří. Jsem moc rád, že se Vojtovi daří. Na svém postu hraje dobře, nyní své výkony ještě ozdobil dvěma góly.

Vítězství mohlo být ještě vyšší, že?
Je to tak, šancí jsme si vypracovali mnoho. Procházka i Matějka měli dobré střelecké pozice, ale proměnit je nedokázali. Utkání jsme kontrolovali, nicméně Prostějov byl nepříjemným soupeřem.

V brance se místo vykartovaného Tvrdoně představil Lindr. Jak jste byl s jeho výkonem spokojený?
Odchytal dobrý zápas. Máme dvojici vyrovnaných brankářů, která nás v předchozích zápasech podržela. Hlavní slovo v otázce brankářů má jejich trenér.

Jak vidíte boje o barážové pozice?
Vzhledem k tomu, že Hradec Králové prohrál 0:1 s Jihlavou, tak ztrácíme dva body. Barážové pozice máme blízko, ale je ještě hodně brzy se o tomto bavit. Další zápas nás čeká proti Znojmu, což bude úplně jiný duel. Půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, na jaké pozici ligu dokončíme.

AUTOR: JAN PROŠEK