„Brácha je hlavní trenér, takže je jasné, že konečná rozhodnutí budou na něm, tak to i beru. Já se mu k tomu budu vždy snažit říct svůj názor, ale ve finále bude na něm, kolik si z toho vezme,“ počítá s rolí „podřízeného“ Lukáš Jarolím, ačkoliv je o tři roky starší než David.

Podle sportovního manažera FK Ústí Petra Heidenreicha by se měl starší z Jarolímů zaobírat především herními dovednostmi týmu. „S bráchou to nějak rozdělené máme, myslím ale, že se na většině věcí stejně shodneme. Věřím, že se budeme vhodně doplňovat,“ přeje si nová tvář v ústeckém realizačním týmu, jíž těší především první společné angažmá se svým sourozencem.

„O fotbale se spolu bavíme celý život a už jako hráči jsme si říkali, že bychom spolu někdy rádi spolupracovali v jednom týmu. Když přišla ta šance, rád jsem jí využil a doufám, že nám to spolu bude fungovat.“

Stejně jako David Jarolím, který před angažmá v Ústí působil především jako šéftrenér u mládeže Slavoje Vyšehrad, ani Lukáš nemá v profesionálním dospělém fotbale tolik zkušeností. Kromě působení v roli asistenta u juniorky Mladé Boleslavi zažil dvě štace u dospělých. „Je pravdou, že ta zkušenost v profi fotbale zatím není tak velká. V Benátkách, které hrají divizi, jsem byl hlavním trenérem, krátce jsem byl také asistentem u áčka Mladé Boleslavi.“

Právě zde si zatrénoval se svým otcem Karlem. „Táta je zkušený trenér, prošel toho hodně a má za sebou i řadu úspěchů. Máme v něm dobrého mentora, od kterého si určitě rádi přebereme některé zkušenosti,“ uzavírá Lukáš Jarolím.