S umístěním je spokojený i trenér Aleš Křeček.

Jste spokojený s posledním podzimním zápasem?
Bylo to pro nás důležité utkání. Chtěli jsme závěr podzimu zvládnout a v domácím prostředí vyhrát. Za první poločas si hráči zaslouží velkou pochvalu, ten se nám povedl. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, hned ve třetí minutě jsme dali první branku. Pokud se nepletu, tak pokud jsme v zápase dali první gól, vždy jsme vyhráli.

Druhý poločas podle vašich představ ale nebyl, že?
Soupeř reagoval na stav zápasu, do druhého poločasu udělal změny v sestavě. Změnil styl hry, nakopával míče, což nám dělalo chvíli problémy. Chrudim proměnila pokutový kop, snížila. Pak přišla pasáž hry, kdy byl soupeř lepší a my jsme se báli o výsledek. Nakonec jsme zápas proti Chrudimi v klidu dohráli a vyhráli 3:1.

Mrzí vás neudržené čisté konto?
Trošku ano. Na druhou stranu, inkasovaná branka neměla na bodový zisk vliv. Pravdou je, že v podzimní části jsme mnoho zápasů bez obdrženého gólu neodehráli. Dnešní bodový zisk byl důležitý, v tabulce máme 25 bodů, což není vůbec špatné.

Byl stanoven cíl pro první polovinu sezony?
S hráči jsme si řekli, že by bylo dobré mít 25 bodů, to se nám podařilo. Po dobrém začátku soutěže a sérii výher jsem doufal, že bychom mohli mít 30 bodů. Nicméně před sezonou přišlo hodně nových hráčů, potřebujeme ještě nějaký čas, aby tým mohl podávat ty nejlepší výkony.

Hodně se hovořilo o odchodu Jindráčka do Teplic. Je to velká ztráta pro Ústí?
Odešel nejlepší střelec, takže to pochopitelně ztráta je. Pokud tým opustí hráč, který je ve formě, tak je velmi náročné ho rychle nahradit. Toto je ale součást fotbalového života a já mu přeji, aby jeho kariéra v nejvyšší soutěži byla co nejdelší a nejlepší. S jeho odchodem se musíme vypořádat, a to se zatím daří. Víme, že Šup i Matějka dokáží nějaké branky vstřelit.

Jak jste spokojený s výkony brankáře Jiřího Lindra?
Hraje výraznou roli v našem týmu. Nejen na hřišti, ale také v kabině. Myslím si, že byl adekvátní náhradou za Petr Vaška. Jsem spokojený s jeho výkony.

Trápí vás ale zápasy venku, kde se vám příliš nevedlo…
Ano, přesně tak. Nepovedené venkovní zápasy znamenají, že nejsme na špičce druholigové tabulky. Některé zápasy nám vyšly herně, ale ne výsledkově, jiné se nám nepodařily ani herně. Nad problematikou venkovních zápasů jsme se během podzimní části několikrát zamýšleli, ale zlepšit jsme se nedokázali. Pokud chce mužstvo atakovat nejvyšší příčky v tabulce, musí vozit body také z venkovních zápasů.

Jaký bude další program týmu?
Do pátého prosince budeme trénovat. Otestujeme některé hráče z nižších soutěží, prostor dáme také dorostencům z našeho klubu. Do třetího ledna pak budou mít hráči volno, pak proběhnou zátěžové testy na UJEP. Pátého ledna proběhne první společný trénink v novém roce.

Jan Prošek