Dvacetiletý ústecký rodák odešel do drážďanské akademie v létě 2015 a v kategoriích U17 a U19 patřil v juniorské Bundeslize mezi opory a největší talenty. Do prvního týmu se ale zatím nastálo neprobojoval, loni proto šikovného útočníka jeho zaměstnavatel, kde má smlouvu do června 2022, poslal na roční hostování do rakouského Wackeru Innsbruck, letos pomůže klubu, kde kdysi s fotbalem začínal.

"Dohodli jsme se s Dynamem Drážďany a agenturou Sport-Invest na ročním hostování Vasila Kušeje. Věříme, že je to dobrý krok, který nastartuje Vasilovu kariéru v dospělém fotbale. Kde jinde by měl Vasil nastartovat svou kariéru v dospělém fotbale, než ve svém mateřském klubu. Vasil přichází na roční hostování, s tím, že si to společně v zimě vyhodnotíme a Dynamo bude mít případně možnost stáhnout zpět již po podzimní části sezóny," řekl pro klubový web sportovní ředitel Army Petr Heidenreich.

Kušej si zahrál i za mládežnické reprezentace, loni odehrál na ME U19 213 minut. Právě v těchto chvílích hráč absolvuje první společný trénink s týmem.

ROZHOVOR S VASILEM KUŠEJEM PŘIPRAVUJEME

Vasil Kušej
Datum narození: 24.5.2000
Post: Útočník
Kariéra: FK Ústí n. L. mládež (-2015), Dynamo Dresden (2015-2019)