Trenér Army Aleš Křeček jako host ve Varnsdorfu nikdy nevyhrál. Fotbalové Ústí zde naposledy slavilo 17. srpna 2003. Nyní je tato černá série u konce. Křečkova družina po brankách nigerijského snipera Basseye, kapitána Peterky a Michala Bílka vyloupila Kotlinu 3:0.

„Pochopitelně takový zápas se hodnotí výborně,“ neskrýval kouč Křeček viditelné nadšení. „Měli jsme do něj dobrý vstup, dali jsme brzký gól, byli jsme hodně aktivní a měli převahu ve středu hřiště. Soupeře jsme tím pádem vůbec nepouštěli k jeho hře, celkově to byl velice povedený zápas,“ pochvaloval si.

Ráz udala už pátá minuta, kdy se domácím hrubě nepovedl rohový kop a Bassey z brejku trestal. Po půl hodině hry přiblížil zlomení kletby z Kotliny kapitán Peterka, který bývá spíše svátečním střelcem. Ve druhé půli přidal pojistku Bílek, jenž následně ještě netrefil odkrytou klec. Ze tří zápasů venku v řadě tak Arma dva vyhrála.

Fotbal, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 7. kolo:
FK Varnsdorf – FK Ústí nad Labem 0:3 (0:2)
Branky: 5. Bassey, 32. J. Peterka, 63. M. BílekRozhodčí: Rejžek – Kotalík, Klupák. ŽK: 5:2. Diváci: 872.
Varnsdorf: Samoel – Finěk, Ngimbi, Lehoczki, Heppner (39. Houser) – Bláha, D. Breda, Kocourek, Ondráček (53. Kazda), Rudnytskyy (79. Schön) – Micovčák.
FK Ústí: Tvrdoň – Bassey, M. Bílek, Brak, Jakubov (86. Písačka) – Krátký, Matějka (76. D. Richter), Miskovič (68. M. Valenta), J. Peterka – Pimpara, T. Vlček.