„Myslím si, že z pohledu obrany a speciálních týmů šlo opět o velmi povedené utkání. Na straně útoku se nám dařilo kontrolovat hru, čas a také distribuovat míč mezi různé hráče, kdy se o touchdowny Blades rovným dílem podělili Nolan Corpening, Jakub Imr a Ladislav Jenšík,“ hodnotil zápas ofenzivní koordinátor Jan Rosenbaum. Blades si dvačtyřicetibodový nášup pro soupeře rozdělili rovnoměrně do obou poločasů, úspěšné touchdowny vždy potvrdil úspěšným kickem Štěpánek.

„V nadcházejícím týdnu musíme výrazně zapracovat na provedení jednotlivých her a to zejména při hře vzduchem,“ uzavřel Rosenbaum. 

Nedělní show na Městském stadionu
Už v neděli 6. září od 17 hodin čeká Blades další domácí duel v nejvyšší soutěži. Místo tradiční domácí půdy v Olšinkách ale vyzvou Přerov Mammoths na Městském stadionu v Ústí nad Labem! Skvělou show doplní nejen cheerleaders, ale i fanzóna se skákacím hradem a dalšími atrakcemi, včetně možnosti vyzkoušet si, jakou rychlost má vaše přihrávka! Vstup je 100 Kč, děti do 15 let jdou zdarma. Prodej je na místě v den zápasu.

Americký fotbal, Paddock liga, 3. kolo:
Scoring summary
2.čtvrtina
Ústí nad Labem Blades TD - 0:7 - Jakub Imr, 30y pass od Jan Bláha (Tomáš Štěpánek kick); 7:31
Ústí nad Labem Blades TD - 0:14 - Ladislav Jenšík, 7y run (Tomáš Štěpánek kick); 4:12
Ústí nad Labem Blades TD - 0:21 - Ladislav Jenšík, 4y run (Tomáš Štěpánek kick); 0:02
3.čtvrtina
Prague Mustangs TD - 6:21 - Jan Krs, 34y interception return (kick neúspěšný); 11:41
Ústí nad Labem Blades TD - 6:28 - Nolan Corpening, 26y run (Tomáš Štěpánek kick); 9:39
Ústí nad Labem Blades TD - 6:35 - Jakub Imr, 8y run (Tomáš Štěpánek kick); 4:57
4.čtvrtina
Ústí nad Labem Blades TD - 6:42 - Nolan Corpening, 3y run (Tomáš Štěpánek kick); 7:46
*vysvětlivky:
TD (touchdown) = 6 bodů. Potvrzení (v závorce) kickem (+1 bod), během (run) nebo passem (+2 body). Uvádí se vzdálenost, kterou míč (běh/pass/obojí) urazí z místa rozehrávky až do koncové zóny a čas, který zbývá do konce dané čtvrtiny