Ústečtí fotbalisté budou mít v pátek další šanci utnout venkovní gólový půst ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Soupeřem bude druhý celek tabulky Jihlava a trenér Army Aleš Křeček ví, že jeho svěřence nečeká nic jednoduchého.

Po Hradci Králové vás čeká další těžký soupeř, navíc s dvěma porážkami v zádech, jaký výsledek byste bral?
To se nedá dopředu říct. Pochopitelně bychom rádi nahradili domácí ztrátu a do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát. Na druhou stranu někdy může být i bod vzhledem k okolnostem přijatelný.

Hrajete už v pátek, další zápas je pak až za 14 dnů, nevypsal jste jako motivační prvek k výhře třeba o den či dva delší volno?
To jsme zatím neřešili, pauza bude navíc nejspíš vyplněná nějakým zápasem, v jednání je Norimberk, ale motivace musí být jiná, vnitřní. Ne to, zda hráči budou mít volno nebo ne.

Venku jste nedali gól už 495 minut, měnili jste něco na tréninku, nenabádáte třeba hráče k častější střelbě?
Hodně přemýšlíme s kolegy nad tím, čím to může být. Celkově se nám venku moc nedaří. Abychom dali góly, je potřeba si na ně vytvořit šance, což se nám v posledních zápasech venku moc nedařilo. S hráči se o tom bavíme, nechceme ale, aby měli v hlavě jen tohle a zbytečně se dostávali pod tlak. Víme ale, že pokud chceme v Jihlavě uspět, bez vstřelených gólů to nepůjde.

Fotbalový zápas mezi Armou Ústí nad Labem a Hradcem Králové
Konec! Hradec po roce utnul ústeckou sérii domácí neporazitelnosti

Jaká je nálada v kabině po přerušení série domácí neporazitelnosti?
Neřekl bych, že se nějak výrazně změnila. Samozřejmě nás to mrzí, byla to hezká šňůra a chtěli jsme ji prodloužit, ale fotbal není o sériích. My prostě hledíme k nejbližšímu zápasu a v něm chceme bodovat.

Co bude podle vás hlavním klíčem k úspěchu?
Enormní úsilí, bojovnost, obětavost. To je základ, bez kterého to nepůjde. Zda to bude nebo nebude stačit uvidíme po zápase.