"Určitě to bylo znát. Když jsme tu hráli v květnu, bylo to sice až od 17 hodin, ale ta cesta byla úmorná a na našem výkonu se to podepsalo. Teď jsme přijeli o den dřív, včera večer jsme si v Třinci i zatrénovali, takže jsme dnes byli daleko odpočatější," líčil trenér Jarolím, jehož potěšilo, že se jeho týmu povedl vítězný vstup do sezóny, který si na čtvrteční tiskové konferenci přál. "Vítězný vstup do sezóny je vždy důležitý a jsem nesmírně rád, že se nám povedl."

Nechybělo ale mnoho, a Ústečtí mohli litovat ztraceného dvoubrankového vedení. Ačkoliv Severočechy poslal do vedení hned v úvodu parádní ranou do šibenice Ogiomade, a 10 minut po změně stran navýšil na 2:0 další skvostnou střelou o tyč Bílek, Třinečtí dokázali srovnat. Oba celky měly v průběhu zápasu několik dobrých příležitostí, dramatickou bitvu nakonec rozsekl pět minut před koncem střídající útočník Ladislav Krobot.

"Měli jsme výborný vstup do utkání, dali brzký gól a celkově jsme byli hodně aktivní. Vzhledem k vedru, v jakém se hrálo, mělo utkání výborné tempo. To platilo i o druhé půli, kde jsme dvakrát trefili tyč a pak navýšili na dvoubrankový rozdíl, ovšem soupeř se po našich chybách dokázal dostat do hry a srovnal," hodnotil ústecký kouč průběh zápasu. "Udělali jsme nějaké změny v sestavě, které se nakonec ukázaly jako šťastné, neboť oba střídající hráči se nakonec podíleli na vítězné brance," pochválil duo Adam Alexandr-Ladislav Krobot.

Arma tak slaví první tři body v letošní sezóně, navíc na hřišti soupeře, v pátek se od 18 hodin poprvé představí také na domácím pažitu. Soupeřem jí bude Jihlava, která v pátek udolala Varnsdorf 2:1.

Fotbal, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 1. kolo:
FK Fotbal Třinec - FK Ústí nad Labem 2:3 (0:1)
Branky: 59. Hýbl, 63. Omasta – 3. Ogiomade, 54. M. Bílek, 85. Krobot.
Rozhodčí: D. Černý - Dohnálek, Dobrovolný. ŽK: 60. Omasta, 72. Hýbl, 86. Petráň – 74. Krobot. Diváci: 280.
FK Fotbal Třinec: Adamuška – Foltyn, Bedecs (C), Klusák, Hýbl (79. Puchel) – Omasta (72. Bolf), Habusta, Weber, Javůrek (46. Kania) – Juřena (79. Šteinhübel), Petráň.
FK Ústí nad Labem: J. Plachý – Strada, Brak, M. Bílek, Chodora – Miskovič – Emmer (67. Krobot), Čičovský (88. Hudec), Jiránek, Ogiomade – Prošek (C) (76. Alexandr).