Hodně mladých hráčů zapojují v Chuderově. V nastoleném trendu chtějí pokračovat i během jara, a to i přesto, že se zároveň chtějí směle rvát o přední příčky.

„Určitě chceme být mezi nejlepší pětkou,“ uvedl asistent trenéra Vojtěcha Šindeláře Zdeněk Zvonek. „Zkrátka hrát v klidu nahoře i s mladíky. A hlavně nás to musí bavit,“ dodal s úsměvem. Ačkoliv už prozatím třetí tým soutěže I. A třídu hrál, na postup se tak zatím prioritně nepomýšlí.

Fotbalisté Trmic ilustrační
Sebuzín vsadil hlavně na soustředění, tréninky nevoněly ani Trmicím

Chuderovští vstoupili do přípravy až na konci ledna, hráči dřeli dvakrát v týdnu. „Využívali jsme umělky, buď u nás, nebo na Kamenném Vrchu na Střekově. Co se zápasů týče, prohráli jsme 1:6 se Srbicemi, víkend před startem soutěží nás čeká v Děčíně na umělce generálka s Mojžířem,“ doplnil Zvonek.

BRATŘI V TRIKU

Hostovice ze druhé příčky stíhají vedoucí Bohušovice, k velkým změnám tak nebyl důvod. „Dokonce jsem na podzim prohlásil, že žádné extra posily nechystáme, protože tým máme kvalitní. Zaznamenali jsme ale jeden odchod, takže když přišel Martin Gajdoš s tím, že by měl zájem u nás hrát jeho bratr, kvitoval jsem to,“ přiblížil přesun mládežnického futsalového reprezentanta, který fotbalově působil v Krupce, trenér Jaroslav Dvořák.

„Bude to po nějakých třiceti letech, co se bude v našem dresu prohánět bratrská dvojice,“ zapátral v paměti. Tréninková morálka je v Hostovicích hodně uvolněná, maká se jen jednou v týdnu. „Máme to tak nastavené, kluci mají přes zimu futsaly a podobně, takže uvidíme, na co to bude stačit. Osobně bych chtěl být na bedně,“ dodal.