„S podzimem jsme v rámci možností spokojení. Mrzí nás jen, jak jsme se prezentovali v Jílovém a zejména v Neštěmicích, kde to byl výbuch celého týmu a domácí nás ve všem přehrávali,“ vrátil se ještě k první polovině sezóny a zejména k zatím jediné porážce sportovní manažer Martin Vrtiška.

„Ale bylo to zápas od zápasu, někdy to bylo horší, někdy naopak lepší. Mile mě překvapil například náš výkon v Srbicích, které jsme zaskočili svým fotbalovým přístupem a pro změnu jsme dominovali my,“ zmínil vysokou výhru 6:1 na půdě druhého celku tabulky, na něhož má Brná příjemný devítibodový náskok.

ROZLUČKA S TRENÉREM

I proto se během zimní pauzy žádné posily nehledají. „V tomto se soustředíme až na léto, kde bychom chtěli přivést pět až šest nových hráčů, z nichž některé už mám rozjednané,“ přiznal Vrtiška touhu posílit stávající kádr, z nějž ovšem hodlá drtivou většinu udržet.

Basketbalisté Sluneta Ústí nad Labem ilustrační
Sluneta slaví netradičně díky defenzivě. Útok táhli čeští střelci

V Brné už si totiž připravují půdu na jednoznačný jarní cíl, jímž bude potvrzení první příčky, která už by měla znamenat postup o patro výš. A zároveň vítězství v poháru. „Ano, chceme získat double. Kvalitu na to máme, zejména díky podpoře majitele klubu pana Štráchala,“ potvrdil sebevědomě manažer dosavadního lídra krajského přeboru.

Právě vítězství v obou soutěžích, které bude Brná na jaře hrát, by bylo skvělou rozlučkou s dosavadním trenérem Emilem Rilkem. Velezkušeného útočníka, mimo jiné účastníka Ligy mistrů se slovenskou Žilinou totiž čeká poslední půlrok na lavičce Brné.

Ústecký univerzitní celek HC NORTH WINGS.
Ústecké hokejové NORTH WINGS čeká univerzitní tým z amerického Marylandu

„Dopředu nám oznámil, že v červnu by chtěl skončit z rodinných důvodů, což plně respektujeme. Na jeho místo už nyní hledáme vhodného nástupce, v kontaktu jsme se dvěma jmény a je téměř jisté, že na jedno z nich nakonec ukážeme,“ doplnil Vrtiška.

Jeho svěřenci vstoupí do přípravného drillu na konci ledna (29.1.), hned o prvním víkendu nastartují také šňůru pěti přípravných utkání. Ta začne 3. února v 11.00 na umělé trávě v Brozanech, následovat bude Roudnice (10.2.), Krupka (17.2.), Lovosice (24.2.) a 2. března od 15 hodin generálka v Bílině. O týden později začne Brná jaro ve Vilémově.