I v okleštěné sestavě zvládli duel v Horním Jiřetíně. Pomohlo jim i štěstí, tyčka a výkon obou brankářů. Lukáš Páv totiž udržel nulu, Martin Satek zaskočil v poli a jediným zásahem rozhodl o výhře 1:0.

„Chyběli nám Jan Králík i Emil Rilke, fit ještě není ani Michal Zeman. Byli jsme tedy výrazně oslabení o útočnou fázi i kreativitu,“ vysvětlil trenér Tomáš Heřman, jenž musel postavit do pole brankářskou jedničku Martina Satka a sám musel na posledních pár minut naskočit do zápasu.

To už Brná, právě po Satkově trefě, vedla 1:0, ve druhé půli se ale víceméně bránila. „Do 25. minuty jsme hráli dobře a byli jsme lepším týmem, pak však převzal otěže soupeř. Srdnatým výkonem jsme ale zvládli urvat tři body,“ radoval se lodivod vítězného celku.

V závěru mu ale pořádně zatrnulo. Domácí totiž z přímého kopu nastřelili právě jeho ruku, sudí však nejprve nechal ve hře pokračovat a Brná hnala do protiútoku čtyři na jednoho. Ve vápně domácích ale sudí hru zastavil a na popud jednoho z asistentů zhruba po deseti sekundách odpískal pokutový kop. Ten ale nasměroval domácí Macháček jen do tyče a Heřman si tak mohl oddechnout a oslavit tři body.

„Zatím ještě nechci hodnotit úvod sezóny, počkal bych s tím až po domácím duelu s Lovosicemi,“ zůstal i přes zisk deseti bodů ze čtyř utkání opatrný trenér Brné. Lovosice přivítá jeho družina na svém pažitu v sobotu od 16.30. 

Fotbal, krajský přebor, 4. kolo:
Horní Jiřetín – Brná 0:1 (0:1)
Branka: 22. Satek.
Rozhodčí: Karrmann. ŽK: 4:4. Diváci: 80.
SK Brná: Páv – Růžička (63. Morgan), Prousek, Beneš (C), Stach – Dušek, Gajdarski (89. Heřman), Satek, Jelínek (81. Zeman) – Demčenko, Hanich.