Ačkoliv na první místo neposkočily, vládla v táboře Hostovic spokojenost. „Hlavně s tím, že to byla po delší době klidná a pohodlná výhra bez nějakých větších nervů. V týdnu jsem v to tak trochu doufal a jsem rád, že se to splnilo. Do dvacáté minuty jsme prakticky rozhodli, a pak už jsme to jen v klidu kontrolovali,“ líčil šéf hostovické lavičky Jaroslav Dvořák. „Jen škoda, že jsme si nechali dát na konci zbytečný gól, nicméně jinak to bylo v naší režii,“ dodal.

S jednoznačným průběhem souhlasila i poražená strana. „Je fér přiznat, že 5:1 je pro nás asi ještě milosrdné. Hostovice byly lepší, běhavější, přehrávaly nás. Nám chybělo několik lidí ze základu, popravdě už spíš vyhlížíme konec podzimu, abychom se dali dokupy,“ řekl kapitán Zdeněk Kubát.

I přes výhru ale zůstávají Hostovice o bod druhé, tabulku dál vedou Bohušovice nad Ohří. Soubor trenéra Romana Láchy uspěl i v Malšovicích, byť se na výhru 4:2 nečekaně nadřel.

„Tentokrát musím říct, že domácí byli lepší. První tým, který nás přehrával, byť ne nijak výrazně. Překvapili nás, navíc jsme celkem lepili sestavu, dá se tak říct, že tři body bereme všemi deseti,“ přiznal zkušený kouč. „Upřímně si myslím, že Malšovice by měly být v tabulce daleko výš, než na osmé pozici,“ složil protivníkovi poklonu.

Třetí vítězství v řadě si připsali fotbalisté Chuderova, kteří tak napravují nepovedený říjen, v němž padli třikrát ze čtyř zápasových pokusů. „Po té nepříjemné sérii jsme začali další, vítěznou, kterou, věříme, protáhneme až do konce podzimu,“ přál si po výhře 5:1 nad Žitenicemi trenér Vojtěch Šindelář.

Co se týče zápasu, myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, ačkoliv se hrálo na hodně těžkém terénu, měli jsme duel po celou dobu pod kontrolou. Nechci nijak hanit soupeře, ale čekali jsme, že nás potrápí víc. S hrou i přístupem kluků jsem spokojený,“ dodal lodivod aktuálně třetího celku tabulky.

Takřka v závěsu je pátý Lukavec, který výhrou 4:2 v Trmicích potvrdil podzimní krasojízdu a splnil cíl trenéra Jana Šenfeldra. „Chtěl jsem v polovině sezóny 25 bodů, ty máme,“ usmíval se spokojeně. A těšily ho i další věci. „Konečně jsme hráli venku na normálním povrchu a s normálním soupeřem, myslím, že se to odrazilo i na obrazu hry. Nebyl to boj ale zase to jednou bylo o fotbalovosti, v níž jsme tentokrát byli lepší. Trmice ale ukázaly, že mají kvalitní hráče, kluky z futsalu, kteří jsou na tom opravdu dobře, a právem jsou v horní půlce tabulky.“


Načítám výsledky ...